NOWENNY

Nowenny i Tridua odprawiane w naszym kościele

LITURGIA

TRIDUUM

PRZED UROCZOŚCIĄ ŚW. OJCA FRANCISZKA Z ASYŻU

Triduum, czyli trzy dni modlitw, przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu (założyciela naszego Zakonu Franciszkańskiego), odprawiamy w dniach od 1 do 3 października (włącznie), podczas Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00. W czasie Eucharystii głoszone jest okolicznościowe Słowo Boże, a po Komunii świętej odmawiane są modlitwy okolicznościowe.

Uroczystość św. Franciszka z Asyżu przypada 4 października. W tym dniu Msze święte są odprawiane o godzinie: 7.30; 10.30 i 18.00

TRANSITUS

W Wigilię uroczystości 3 października, po Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00, odprawiane jest specjalne nabożeństwo TRANSITUS (czyli przejście, z tego życia do życia wiecznego), w którym wspominamy śmierć św. Franciszka z Asyżu.

NOWENNA

PRZED UROCZYSTOŚCIĄ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odprawiamy podczas Mszy świętej Roratnej o godzinie 6.30, w dniach od 29 listopada do 7 grudnia (włącznie). W czasie Eucharystii głoszone jest okolicznościowe Słowo Boże, a po Komunii świętej odmawiane są modlitwy nowennowe.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzimy 8 grudnia. W tym dniu Msze święte są odprawiane o godzinie: 7.30; 10.30 i 17.00.

NOWENNA

PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ŚW. ANTONIEGO Z PADWY (PRZEZ DZIEWIĘĆ WTORKÓW)

Przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, która przypada 13 czerwca, odprawiamy nowennę przez dziewięć wtorków, poprzedzających uroczystość. W każdy wtorek nowenny sprawowana jest uroczysta Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po Komunii świętej odmawiane są, przy ołtarzu św. Antoniego, modlitwy nowennowe wraz z podziękowaniami i prośbami, kierowanymi do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego. Podziękowania i prośby można składać w specjalnej skrzynce znajdującej się przy ołtarzu świętego Cudotwórcy.

W sam dzień święta św. Antoniego - 13 czerwca - Msze święte są odprawiane o godzinie: 7.30, 10,30 i 18.00.