Informacje duszpasterskie

19. Niedziela zwykła.

13 Sierpień 2017

1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości i wczasowiczów, życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

2. Przeżywamy drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na KUL i szkoły katolickie.

3. W poniedziałek, 14 sierpnia w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego. Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. Dzisiaj zapraszamy o godz. 11.00 do Unewla na Mszę św. odpustową.

4. W tym roku przeżywamy setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie w Portugali. Serdecznie zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, dzisiaj o godz. 20.30. Prosimy o przyniesienie na nabożeństwo świec lub lampionów.

5. We wtorek, 15 sierpnia będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, także w kaplicach. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

6. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim Parafianom i Gościom, którzy wsparli finansowo przygotowania do przyjęcia i poczęstowania obiadem Pielgrzymów.
    Dziękujemy z całego serca wszystkim osobom zaangażowanym w zbieraniu pieniędzy, robieniu zakupów, gotowaniu i obsługiwaniu podczas obiadu. Dziękujemy Nadleśnictwu Smardzewice za przekazane drewno na opał, oraz Przychodni w Smardzewicach za podłączenie do wody.

7. W najbliższa niedzielę o godz. 12.00, będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich, którym drogi jest los Ojczyzny

8. W najbliższą niedzielę będzie zbierana taca gospodarcza.

9. Dziękujemy nowożeńcom: Joannie Rusek i Adrianowi Wawszczak, Joannie Szczepańskiej i Kamilowi Budny oraz Dorocie Śliwka i Tomaszowi Kołodziejskiemu którzy z racji wczoraj zawartego sakramentalnego związku małżeńskiego, przyozdobili nasz kościół kwiatami.

10. Pan wójt Franciszek Szmigiel, zwołuje zebranie wiejskie na dzień 17 sierpnia 2017 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Domu ludowym w Smardzewicach, na którym zostanie wybrany Sołtys. Dla prawomocności wyboru niezbędna jest obecność na zebraniu 1/3 uprawnionych mieszkańców sołectwa. W sytuacji niższej frekwencji wyznaczono II termin zebrania na dzień 17 sierpnia 2017 r. o godz. 18.15, które jest ważne bez względu na liczbę osób uczestniczących w zebraniu. Mieszkańcy Smardzewic proszeni są o przybycie na to zebranie.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
    + Anna Kaźmierczak, l. 79, ze Smardzewic.