Informacje duszpasterskie

19. Niedziela zwykła

12 Sierpień 2018

1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości i wczasowiczów, życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

2. Przeżywamy drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w drugą sierpniową niedzielę zbierane są do puszek ofiary na KUL i szkoły katolickie.

3. Serdecznie zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, jutro w poniedziałek o godz. 20.30. Prosimy o przyniesienie na nabożeństwo świec lub lampionów.

4. W wtorek, 14 sierpnia w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego. Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. Dzisiaj zapraszamy o godz. 11.00 do Unewla na Mszę św. odpustową.

5. W środę, 15 sierpnia będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, także w kaplicach. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

6. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim Parafianom i Gościom, którzy wsparli finansowo przygotowania do przyjęcia i poczęstowania obiadem Pielgrzymów. Dziękujemy z całego serca wszystkim osobom zaangażowanym w zbieraniu pieniędzy, robieniu zakupów, gotowaniu i obsługiwaniu podczas obiadu.

7. W najbliższa niedzielę o godz. 12.00, będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich, którym drogi jest los Ojczyzny.

8. W najbliższą niedzielę będzie zbierana taca gospodarcza.

9. Informujemy, że zwolniło sie jedno miejsce na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela organizowaną w dniach 15 - 22 października 2018 r. Gdyby ktoś był chętny do pielgrzymowani to zapraszamy.