Informacje duszpasterskie

27. Niedziela zwykła

7 Października 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Dzisiaj po sumie z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie spotkanie Żywego Różańca.

3. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.15. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

4. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

5. Serdecznie zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie w najbliższą sobotę o godz. 20.30. Prosimy o przyniesienie na nabożeństwo świec lub lampionów.

6. W piątek w naszej parafii rozpoczęło się 10 - tygodniowe Seminarium Odnowy Wiary. Wszystkich, którzy chcą w nim uczestniczyć, aby pogłębić swoją relację z Panem Bogiem zapraszamy w najbliższą środę na godz. 18.45. Spotkania odbywać się będą w kościele. Bliższe informacje u o. Rafała.

7. W naszej parafii chcemy odrodzić Chór Parafialny. Dlatego wszystkich chętnych śpiewania w chórze, młodzież i dorosłych, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek (11 października) na godz. 18.30.

8. Zbliża się miesiąc listopad, w którym w sposób szczególny pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Wyrazem naszej pamięci, szacunku i miłości do zmarłych jest czysty i zadbany grób oraz posprzątany cmentarz. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. W kościele są wyłożone kartki wypominkowe, na których można wpisywać zmarłych. W zakrystii są przyjmowane wypominki: jednorazowe, półroczne i roczne.

9. W minionym tygodniu zmarł
    + Józef Kafar, l. 59, ze Smardzewic.