Informacje duszpasterskie

23. Niedziela zwykła

8 września 2019

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

2. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w kolejnym nabożeństwie fatimskim w najbliższy piątek o godz. 20.30.

3. W najbliższą sobotę, 14 września, podczas Mszy świętej o godz. 11.00, bracia nowicjusze złożą pierwsze śluby zakonne. Zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków naszego sanktuarium do udziału w tej uroczystości. Bracia kończący nowicjat dziękują wszystkim parafianom i dobrodziejom za okazaną życzliwość oraz wsparcie duchowe i materialne. Wszystkich wiernych prosimy o pamięć w modlitwie, w intencji kandydatów do ślubów zakonnych.

4. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

5. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

6. W najbliższą niedzielę będzie zbierana taca gospodarcza. Zebrane ofiary będą przeznaczone na trwającą renowację ołtarza św. Anny.

7. W niedzielę 15 września o godz. 19.00 (po Mszy świętej wieczornej), odbędzie się spotkanie rodziców, których dzieci przygotowują się w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej. Jednocześnie informujemy, że niedzielna Msza święta dla dzieci jest odprawiana o godz. 10.30 Prosimy, aby dzieci w niedzielę gromadziły się o tej właśnie godzinie w kościele.

8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na renowację ołtarza św. Anny: ze Smardzewic z ul. Dziubałtowskiego 100 zł, z ul. Pilicznej 100 zł; z Twardej z ul. Głównej 1000 zł; z Tomaszowa Mazowieckiego 400 zł i 500 zł; z Olsztyna 700 zł.

9. Klasztor w Niepokalanowie organizuje już III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się w sobotę 14 września. Szczegółowe informacje są podane na plakacie w gablocie.