Informacje duszpasterskie

28. Niedziela zwykła

13 października 2019

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi WSTAŃCIE, CHODŹMY. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone po Mszach św. na cele fundacji.

2. Dzisiejszej niedzieli serdecznie zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie 20.30. Prosimy o przyniesienie na nabożeństwo świec lub lampionów. Dzisiaj nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych odprawianych codziennie o godz. 17.15. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

5. Zbliża się miesiąc listopad, w którym w sposób szczególny pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Wyrazem naszej pamięci, szacunku i miłości do zmarłych jest czysty i zadbany grób oraz posprzątany cmentarz. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. W zakrystii są przyjmowane wypominki.

6. W najbliższą niedzielę będzie zbierana taca gospodarcza. Zebrane ofiary będą przeznaczone na trwającą renowację ołtarza św. Anny.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na renowację ołtarza św. Anny.

8. W minionym tygodniu zmarła:
    + Irena Wojtaszek, l. 89, z Tomaszowa Mazowieckiego