Informacje duszpasterskie

5. Niedziela Wielkanocna

19 Maja 2019

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy (będą) uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.

3. Przez cały miesiąc nabożeństwo majowe odprawiamy o godz. 17.30.

4. Dzisiaj będzie zbierana jest taca gospodarcza.

5. We wtorek kolejny wtorek nowenny przed uroczystością. Św. Antoniego z Padwy. Wszystkich czcicieli św. Antoniego serdecznie zapraszamy na Mszę świętej o godz. 18.00. Modlitwy nowennowe będą połączone z nabożeństwem majowym. W zakrystii można nabyć książkę Herold Boży Św. Antoni z Padwy – cena 20 zł.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich bliskich w najbliższy piątek od godz. 16.00.

7. Jak co roku organizujemy wyjazd na Jasną Górę na spotkanie wspólnot Żywego Różańca. W tym roku będzie to 1 czerwca, w sobotę. Zapisy w zakrystii.

8. Organizujemy ze Smardzewic autokarową pielgrzymkę na Litwę. Na trasie m.in.: Wilno (Ostra Brama), Troki, Szawle, Góra Krzyży, Kowno. W dniach od 3 do 7 lipca. Koszt 500 zł + 100 Euro. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
    + Czesław Daroch, l. 79, ze Smardzewic.