Informacje duszpasterskie

1. Niedziela Wielkiego Postu

18 Lutego 2018

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju dla wszystkich ludzi. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Dzisiejszej niedzieli, zbierana jest taca gospodarcza, którą przeznaczymy na ogrzewania kościoła. Również dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30, dzieci przygotowujące sie do I Komunii św. otrzymają książeczki do nabożeństwa.

3. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu będziemy gromadzili się w świątyni, aby wspólnie śpiewać Gorzkie Żale i rozważać Mękę Pańską. Wszystkich serdecznie zapraszamy dzisiaj do licznego udziału w tym pierwszym nabożeństwie o godz. 16.00. Za udział w Gorzkich Żalach oraz Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
    dla dzieci o godz. 16.00; dla dorosłych i młodzieży o 17.30 - po Mszy św. wieczornej.

5. W naszej parafii we wtorek, 20 lutego o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży. Poprowadzi je grupa z Łodzi o nazwie Młodość - lubię to, odpowiedzialna m.in. za prowadzenie comiesięcznych spotkań - Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa. Wszystkich młodych serdecznie zapraszamy.

6. W najbliższą niedzielę, do puszek przed kościołem będą zbierane ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

7. W najbliższą niedzielę, 25 lutego o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

8. 5 marca, o godzinie 17.00, będzie miała miejsce w naszym kościele, Msza święta o uzdrowienie i uwolnienie duchowe, którą odprawi ojciec Józef Witko, znany z posługiwania charyzmatycznego na rzecz chorych i zniewolonych duchowo.

9. W minionym tygodniu zmarli:
    + Sławomir Sabatura, l. 53, ze Smardzewic
    + Adam Składowski, l. 80, z Unewla