Informacje duszpasterskie

1. Niedziela Adwentu

2 Grudnia 2018

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach św. roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Wszystkich parafian: dzieci młodzież i dorosłych (z lampionami lub świecami!), zachęcamy do licznego udziału w roratach. Dla dzieci podobnie jak w ostatnich latach zorganizujemy po Mszy św. posiłek (herbata i bułeczki) w refektarzu klasztornym.

3. Dzisiaj po sumie z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie spotkanie Żywego Różańca.

4. Jutro, w poniedziałek o godz. 17.00 Msza święta za zmarłych poleconych w wypominkach, którą poprzedzi nabożeństwo wypominkowe o godz.16.30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek, spowiedź rozpoczniemy,  pół godziny przed Mszą świętą poranną i wieczorną.

6. W piątek od godziny 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do osób chorych.

7. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30; 10.30 i 17.00.

8. W związku ze zbliżającym się świętem górników Barbórką, serdecznie zapraszamy na Mszę św. w piątek 7 grudnia o godz. 14.00, która zostanie odprawiona w intencji górników, pracowników kopalni Biała Góra oraz ich rodzin.

9. W najbliższą niedzielę, 9 grudnia podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci komunijne otrzymają poświęcone łańcuszki z medalikiem Niepokalanej.

10. W niedzielę 9 grudnia o godzinie 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

11. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

12. W zakrystii są do nabycia opłatki, kalendarze ścienne i kieszonkowe, karty świąteczne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: małe 5 zł, kule i piramidy 15 zł.