Informacje duszpasterskie

24. Niedziela zwykła

16 Września 2018

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Do naszego klasztoru przybyło 4 braci, którzy będą przez najbliższy rok przeżywali nowicjat. Bardzo serdecznie ich witamy, życzymy błogosławionego i owocnego pobytu przez ten rok w naszym klasztorze i parafii. Również w ich intencji prosimy o modlitwę.

3. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

4. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

5. Dzisiaj o g. 19.00 w kościele zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

6. Dzisiaj zbierana jest taca gospodarcza. Zebrane ofiary będą przeznaczone na nowe okna do kościoła, które będą wstawiane w październiku.

7. Za tydzień (23 września) w naszej parafii przeżywać będziemy trzecią już Niedzielę Ewangelizacyjną. Słowo Boże na każdej mszy św. wygłosi ks. Robert Grzybowski, który w raz z osobami świeckimi przybędzie ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Drohiczynie. Dodatkowe informacje na plakatach i rozdawanych po mszy świętej ulotkach

8. W minionym tygodniu zmarł:
    + Ryszard Skatulnik, l. 52, ze Smardzewic.