Informacje duszpasterskie

14. Niedziela zwykła

8 Lipca 2018

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

2. W ubiegłym roku przeżywaliśmy setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Matka Boża objawiając się dzieciom w 1917 roku, prosiła o modlitwę różańcową, post i pokutę. Odpowiadając na apel Matki Bożej, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w piątek, 13 lipca, o godz. 20.30.

3. W najbliższą niedzielę, 15 lipca przypada dzień imienin br. Henryka. W intencji Solenizanta, będzie sprawowana Mszę św. w sobotę, 14 lipca (wigilia imienin) o godz. 18.00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Solenizanta polecamy indywidualnej modlitwie naszych Parafian.

4. W najbliższą niedzielę będzie zbierana taca gospodarcza.

5. W przyszłym roku w dniach, 9 kwietnia – 6 maja 2019 r. organizujemy ze Smardzewic pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Chętnych wędrowania śladami Chrystusa serdecznie zapraszamy. Koszt pielgrzymki 3550 zł + 150 USD. Zapisy przyjmujemy do końca września.

6. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.