Informacje duszpasterskie

16-18 grudnia 2018

Niedziela Chrztu Pańskiego

13 Stycznia 2019

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. Dzisiaj w Święto Chrztu Pańskiego, podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. ponowią przyrzeczenia chrzcielne, z tej racji prosimy o przyniesienie świec.

3. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

5. Dzisiaj o godz. 18.00 (po Mszy św. wieczornej) wystąpi w naszym kościele Chór Kameralny z Warszawy, który wykona koncert kolędowy. Będzie to kolejna okazja aby posłuchać kolęd, pastorałek i utworów bożonarodzeniowych, tym razem z różnych kręgów i kultur. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy.

6. W najbliższą niedzielę będzie zbierana taca gospodarcza, którą przeznaczymy na ogrzewania kościoła.

7. W czasie wizyty duszpasterskiej, kancelaria parafialna będzie czynna tylko przed południem w godz. 10.00 - 11.00.

Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

14 stycznia, poniedziałek, godz. 14.30

Główna - parzyste, Białogórska, Leśna, Jałowcowa - 2 kapłanów
    Ostrowskiego - 2 kapłanów

15 stycznia, wtorek, godz. 14.30

Dziubałtowskiego - 2 kapłanów
    Jeneralska, Ogrodowa, Modra -1 kapłan
    Łąkowa - 1 kapłan

16 stycznia, środa, godz. 14.30

Piliczna - nieparzyste - 3 kapłanów
    Osiedle Przystopniowe, Źródlana -1 kapłan

17 stycznia, czwartek, godz. 14.30

Piliczna - parzyste -3 kapłanów
    Stoczek - 1 kapłan

18 stycznia, piątek, godz. 14.30

Tomanka -1 kapłan
    Wesoła - 3 kapłanów

W tym tygodniu kończymy już kolędę. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie, mogą umówić wizytę zgłaszając osobiście lub telefonicznie.

W minionym tygodniu zmarł:
    + Leon Zdulski, l. 93 z Unewla.