Informacje duszpasterskie

33. Niedziela zwykła

18 Listopada 2018

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

2. Dzisiaj jest zbierana taca gospodarcza. Zebrane ofiary przeznaczamy na nowe okna, które zostały wstawione w naszym kościele.

3. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmar-łych codziennie o godz. 16.30.

4. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej św. Cecylii, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. W ich intencji będzie sprawowana o godz. 17.00 Msza św.

5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

6. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej sie do bierzmowania będzie w najbliższą niedzielę 25 listopada, o godz. 18.00.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na nowe okna do naszego kościoła.

8. W minionym tygodniu został postawiony nowy krzyż na wieży kościoła. Zostały też wykonane nowe parapety blaszane przy oknach kościoła. Więcej szczegółów podamy za tydzień. Dzisiaj dziękujemy serdecznie osobom, które zaangażowały się te prace.

9. Serdecznie dziękujemy członkom Rycerstwa Niepokalanej i Przyjaciół Oblubieńca, za wymalowanie i uporządkowanie sal duszpasterskich w naszym domu. Niech za te cenne prace i zaangażowanie nagroda będzie Boże błogosławieństwo za przyczyna św. Anny i św. Maksymiliana. Bóg zapłać.

10. Ochotnicza Straż Pożarna w Smardzewicach organizuje Zbiórkę Krwi. Wszystkich chętnych do honorowego oddania krwi zapraszamy dzisiejszej niedzieli w godz. 9 - 13 do Sali OSP w Smardzewicach.

11. W najnowszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać:
    Bóg zaprasza nas do współpracy, mimo naszych słabości i grzechów. Jak zrozumieć, że On kocha nas takimi jakimi jesteśmy?
    jak czytanie małym dzieciom wpływa na ich przyszłość?

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Włodzimierz Kucharski, l. 44, z Unewla
    + Helena Wieczorek, l. 85, ze Smardzewic