Informacje duszpasterskie

15. Niedziela zwykła

14 Lipca 2019

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii

2. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

3. We wtorek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

4. W najbliższą niedzielę będzie zbierana taca gospodarcza. Zebrane ofiary będą przeznaczone na renowacje ołtarza. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary już złożone na renowację ołtarza głównego.

5. Po raz kolejny przy naszej parafii odbywa się zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka trwa do jutra włącznie - (15 lipca), w godzinach od 8.00 do 20.00. Sprzęt tradycyjnie prosimy składać na parkingu klasztornym, po lewej stronie zaraz po wjeździe przez główną bramę klasztoru.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
    + Wiesława Wojtczaka, l. 64, ze Smardzewic.