OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Informacje duszpasterskie

OGŁOSZENIA

2. Niedziela Wielkiego Postu

17 Marca 2019

 1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

 2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. W najbliższą po Mszach Świętych będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

 3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

 4. Dzisiaj zbierana jest taca gospodarcza.

 5. Dzisiejszej niedzieli o godz. 17.00 odbędzie sie spotkanie dla, tych którzy zapisali sie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

 6. Również dzisiaj o godz. 18.00, odbędzie sie spotkanie z rodzicami, których dzieci w tym roku przystąpią do I Komunii św.

 7. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w czwartą Niedzielę Wielkiego Postu (31 marca). Poprowadzi je o. Ireneusz Mikos, franciszkanin pracujący w Bułgarii.

 8. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00.

 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy w Gościu Niedzielnym:
  • Nowoczesna jałmużna - o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i ciekawymi pomysłami zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym
  • drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania.