Informacje duszpasterskie

29. Niedziela zwykła.

22 Października 2017

1. Dzisiaj gościmy w naszym koście ojca diakona i braci kleryków z franciszkańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, których serdecznie witamy. Przybyli do nas z promocją pisma "Nasze Życie." Ojciec diakon głosił Słowo Boże, bracia rozprowadzają po Mszach św. wydawane przez nich czasopismo i zbierają przy tej okazji ofiary na WSD.

2. Przypadająca dziś 29 niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.

3. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane w naszym kościele o godz. 17.15.

4. Serdeczne Bóg Zapłać! za ofiary jaki złożone zostały w ostatnią niedzielę na tacę gospodarczą. Ofiary przeznaczamy na nasz kościół.

5. W najbliższą niedzielę, 29 października, po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie rodziców, których dzieci przygotowują się w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej.

6. W przyszłą niedzielę, 29 października, będziemy zbierać podpisy o wprowadzenie ochrony dzieci nienarodzonych, które są abortowane z powodu podejrzenia o chorobę Downa lub innego upośledzenia. Nie możemy się zgodzić na to, aby dokonywać makabrycznych morderstw dzieci, których matki są zastraszane i oszukiwane i często pozostawione bez pomocy. Nasze narodowe żądanie ochrony dla nich i szczególnej opieki dla rodziców to oczekiwanie Matki Bożej z Fatimy i naszej Królowej Polski. Zakaz aborcji takich dzieci jest spełnieniem naszych Jasnogórskich ślubów narodu, troską o polskie kobiety i o przyszłość Polski. Prosimy o poparcie narodowej inicjatywy własnym podpisem w przyszłą niedzielę. Prośba dotyczy osób, które ukończyły 18 rok życia. Do poparcia zmian w dotychczasowym prawie potrzebny będzie adres zamieszkania lub pobytu i numer PESEL. Dajmy świadectwo naszej wierności Maryi i ratujmy polskie matki, pomagając im urodzić kochające je dzieci.

7. Zbliża się miesiąc listopad, w którym w sposób szczególny pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Wyrazem naszej pamięci, szacunku i miłości do zmarłych jest zadbany grób. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. W zakrystii są przyjmowane wypominki: jednorazowe, półroczne i roczne. W kościele są wyłożone kartki, na których można wpisywać zmarłych.