Informacje duszpasterskie

33. Niedziela zwykła

17 listopada 2019

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych codziennie o godz. 16.30.

3. W piątek 15 listopada zmarł o. Kajetan Rubin, który od 2000 roku przynależał do naszego klasztoru w Smardzewicach i posługiwał w naszej parafii. Pogrzeb o. Kajetana odbędzie się w Niepokalanowie, we środę 20 listopada o godz. 11.00. Organizujemy zbiorowy wyjazd na uroczystości pogrzebowe, zapisy przyjmujemy w zakrystii.

4. Dzisiaj zbierana jest taca gospodarcza. Zebrane ofiary przeznaczone są na trwająca renowacje ołtarza św. Anny.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary indywidualne złożone na renowacje ołtarza św. Anny.

6. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

7. W najbliższą niedzielę będziemy gościli zespół muzyczny braci kleryków z Łodzi-Łagiewnik POKÓJ I DOBRO. Bracia poprowadzą oprawę muzyczną podczas Mszy św. Po południu o godz. 15.00 zagrają koncert. Będzie można nabyć płyty przez nich wydane.

8. W minionym tygodniu zmarł:
    + Artur Michalak, l. 46, z Tomaszowa Mazowieckiego