Informacje duszpasterskie

2. Niedziela Adwentu

10 Grudnia 2017

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci komunijne otrzymają poświęcone łańcuszki z medalikiem Niepokalanej.

4. Wszystkich parafian: dzieci młodzież i dorosłych (z lampionami lub świecami), zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych o godz. 6.30.

5. W najbliższą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Będzie je prowadził o. Mirosław Kopczewski z Niepokalanowa. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej (smardzewicefranciszkanie.pl). Zaplanujmy sobie tak czas aby nikogo z nas nie zabrakło na rekolekcjach.

6. Ze względu na rekolekcje, w przyszłą niedzielę Msze św. w kaplicach będą:
    Unewel – godz. 14.30 ; Tresta- Twarda – godz. 15.30.

7. W najbliższą niedzielę będzie zbierana taca gospodarcza, przeznaczona na ogrzewania kościoła.

8. W zakrystii i kancelarii parafialnej mogą zaopatrzyć się w opłatek wigilijny, Ci którym nie dane było tego uczynić gdy były roznoszone do domów.

9. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne i kieszonkowe, karty świąteczne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: małe 5 zł, kule 15 zł

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.