OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Informacje duszpasterskie

OGŁOSZENIA

5. Niedziela Wielkanocna

19 Maja 2019

 1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

 2. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy (będą) uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.

 3. Przez cały miesiąc nabożeństwo majowe odprawiamy o godz. 17.30.

 4. Dzisiaj będzie zbierana jest taca gospodarcza.

 5. We wtorek kolejny wtorek nowenny przed uroczystością. Św. Antoniego z Padwy. Wszystkich czcicieli św. Antoniego serdecznie zapraszamy na Mszę świętej o godz. 18.00. Modlitwy nowennowe będą połączone z nabożeństwem majowym. W zakrystii można nabyć książkę Herold Boży Św. Antoni z Padwy – cena 20 zł.

 6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich bliskich w najbliższy piątek od godz. 16.00.

 7. Jak co roku organizujemy wyjazd na Jasną Górę na spotkanie wspólnot Żywego Różańca. W tym roku będzie to 1 czerwca, w sobotę. Zapisy w zakrystii.

 8. Organizujemy ze Smardzewic autokarową pielgrzymkę na Litwę. Na trasie m.in.: Wilno (Ostra Brama), Troki, Szawle, Góra Krzyży, Kowno. W dniach od 3 do 7 lipca. Koszt 500 zł + 100 Euro. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
  + Czesław Daroch, l. 79, ze Smardzewic.