Informacje duszpasterskie

11. Niedziela zwykła

17 Czerwca 2018

1. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

2. Dzisiaj zbierana jest taca gospodarcza, którą przeznaczymy na prace jakie były prowadzone na cmentarzu parafialnym.

3. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 22 czerwca podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Dzieci i młodzież oraz nauczycieli zapraszamy na dziękczynną Mszę św. kończącą rok szkolny i katechetyczny w Smardzewicach o godz. 8.00. Zachęcamy dzieci i młodzież aby na zakończenie roku szkolnego przystąpili do spowiedzi i Komunii świętej.

4. W sobotę przypada Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

5. W najbliższą niedzielę, kazania będzie głosił o. Andrzej Zalewski z Zamościa, gdzie obecnie trwa wielka renowacja naszego zabytkowego kościoła. Po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć prace, składając ofiarę do puszki.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, gdzie Matka Najświętsza w 1877 r. wskazała Polakom ich drogę do wolności i oferowała swoją pomoc. Pielgrzymka odbędzie się dnia 30 czerwca. Wyjazd o godz. 4.00. Planowany powrót około 22.30.

8. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m. in. Dlaczego Austria – kraj wielkiej tolerancji – zamyka meczety i wydala islamskich imamów. Zainteresuje nas również artykuł o absurdach programu ochrony danych osobowych, który uniemożliwia rodzicom odnalezienie swoich dzieci... Polecamy też rozwadze historię Pawła, na którego Służba Zdrowia wydała wyrok: Nie nadajesz się na żadną terapię. Najwyżej możemy cię w psychiatryku przez pół roku faszerować psychotropami. Jednak Pan Jezus miał na niego inny sposób...
    Jak zwykle zachęcamy również do duchowej lektury pisma „Miłujcie się”. .