GALERIA ZDJĘĆ

Informacje i galeria zdjęć z wydarzeń w parafii

foto kronika

2017 rok

Listopad 2017 rok

Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 Listopada 2017 roku

Znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych Kościół katolicki uroczyście wspomina 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych winna być jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu.
Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest – wbrew spotykanym niekiedy opiniom – “Świętem Zmarłych” ale przypomina wszystkim wiernym o ich powołaniu do świętości. W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia – 2 listopada – wspomina się wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba.
Jednak niemniej zgodnie z tradycją w dniu 1 listopada odprawiona została odprawiona uroczysta Msza święta i godzinie 13.00 na naszym parafialnym cmentarzu grzebalnym. Mszy świętej przewodniczył i okolicznościowe Słowo Boże wygłosił ojciec proboszcz Marek Zienkiewicz. W koncelebrze wzięli udział również kapłani pochodzący z terenu naszej parafii, a dokładnie ze Smardzewic: Ks. Andrzej Głowa, ks. Antoni Głowa i O. Marek Klimecki nasz współbrat w Zakonie. Po Eucharystii miała miejsce procesja żałobna do pięciu stacji na cmentarzu z modlitwami za zmarłych z odczytaniem wypominek.

Sierpień 2017 rok

Jubileusz 650 – lecia powstania wsi Twarda

W sobotę, 26 sierpnia 2017 roku, odbyły się w naszej parafii uroczystości związane z jubileuszem 650 lat wsi Twarda. Rozpoczęły się one Mszą św. w kaplicy w Twardej (wg. liturgii o NMP Częstochowskiej), podczas której o. Rafał Rządziński wygłosił okolicznościową homilię. Następnie przy Domu Ludowym p. Maria Robak przywitała wszystkich gości i przedstawiła rys historyczny miejscowości. Znaczącym wydarzeniem było poświęcenie pamiątkowej tablicy oraz krzyża, który przypominać ma o zbawieniu jakie dokonało się dzięki Jezusowi Chrystusowi. W dalszą część obchodów 650 - lecia wpisane były występy zespołów ludowych oraz spożywanie na tą okazję przygotowanych posiłków.

Maj 2017 rok

Czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego -  3 czerwiec 2017 rok

Dzisiaj 3, czerwca w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego odbyło się w naszym kościele czuwanie modlitewne. Rozpoczęło się o godzinie 20.00. Na program czuwania złożyły się: Apel Maryjny, Katecheza o Duchu Świętym, którą wygłosił O. Rafał Rządziński, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Modlitwa uwielbienia. Na zakończenie czuwania została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył O. Rafał Rządziński, a okolicznościową homilię wygłosił O. Mirosław Jaremczuk.

Czerwiec 2017 rok

Msza święta prymicyjna - 31 maj 2017 rok

W sobotę, 20 maja br., w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie miały miejsce święcenia kapłańskie diakona z prowincji warszawskiej Daniela Śliwińskiego, które otrzymał z rak JE Ks. Bpa Rafała Markowskiego – biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej. Natomiast trzech diakonów z prowincji gdańskiej, również 20 maja br. przyjęło święcenia kapłańskie we franciszkańskiej parafii w Ostródzie z rąk księdza arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Byli to: Mateusz Świętosławski, Karol Wesołowski i Bartłomiej Ewertowski.
Neoprezbiterzy w dniu 31 maja br. o godzinie 18.00, odprawili Mszę świętą prymicyjną w naszym kościele w Smardzewicach, gdzie jeden z nich o. Daniel Śliwiński odbywał nowicjat. Po Mszy świętej nowi kapłani udzielili uczestniczącym w Eucharystii błogosławieństwa prymicyjnego.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej - 28 maj 2017 rok

Podczas Mszy świętej o godzinie 10.30, dzieci klas IV szkół Podstawowych, z terenu naszej parafii, obchodziły Rocznicę I Komunii świętej. Na placu przed kościołem O. Proboszcz Marek Zienkiewicz przywitał dzieci i rodziców i następnie wprowadził je do kościoła gdzie sprawował Mszę świętą dziękczynną w intencji dzieci. Wygłosił również okolicznościowe kazanie.

Pierwsza Komunia święta dzieci z parafii Smardzewice - 21 maj 2017 rok

W niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 10.30 dzieci klas III Szkół Podstawowych, z terenu naszej parafii, przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystą Mszę świętą, podczas której dzieci po raz pierwszy przyjęły sakrament Eucharystii, odprawił ojciec proboszcz Marek Zienkiewicz, który również wygłosił do dzieci kazanie. Na zakończenie Eucharystii dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki.

Bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej - 13 maj 2017 rok

W sobotę, 13 maja 2017 r., podczas Mszy świętej o godzinie 18.00, ks. bp Adam Odzimek, biskup pomocniczy diecezji radomskiej, udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży III klasy gimnazjum.

Koncert pieśni Maryjnych - 3 maj 2017 rok

W środę, 3 maja o godz. 17.00 w naszym kościele odbył się koncert pieśni maryjnych w wykonaniu zespołów ludowych: Ciebłowianie, Koła Gospodyń Wiejskich z Unewla, Sami Swoi i Smardzewianie.

Piesza pielgrzymka z Tomaszowa Mazowieckiego do Smardzewic - 1 maj 2017 rok

Już tradycyjnie 1 maja przybyła piesza pielgrzymka z Tomaszowa Mazowieckiego do naszego sanktuarium św. Anny. Pielgrzymi wyruszyli o godzinie 10.00 z przed kościoła pw. św. Antoniego. Przewodnikiem pielgrzymki był jej wieloletni organizator ksiądz proboszcz z parafii św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim Henryk Kowaliński. Przybyło razem z nim ośmiu kapłanów, którzy odprawili dla pielgrzymów Mszę świętą koncelebrowaną o godzinie 12.00. Wraz z kapłanami przybyło ponad 450 pątników. Po Mszy świętej na placu kościelnym pielgrzymi spożyli posiłek w postaci bigosu, który został ufundowany przez nasz klasztor. Po obiedzie pielgrzymi o godzinie 12.00 wzięli udział w nabożeństwie majowym, po którym udali się w drogę powrotną do swoich domów.

Kwiecień 2017 rok

Msza święta rezurekcyjna - 16 kwiecień 2017 roku

O godzinie 6.00 rano wyszliśmy na ulice naszej parafii z uroczystą procesją rezurekcyjną, ogłaszając światu wieść o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Po okrążeniu placu kościelnego i powrocie do kościoła rozpoczęła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył O. Mirosław Jaremczuk, który równie wygłosił okolicznościowe Słowo Boże.

Liturgia Wigilii Paschalnej - 15 kwiecień 2016 roku

W Wielką Sobotę o godzinie 19.30, poświęceniem ognia, rozpoczęliśmy przed kościołem, uroczystą Eucharystię Wigilii Paschalnej. Po wniesieniu, do kościoła zapalonego Paschału, symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego, zostało odśpiewane Orędzie Wielkanocne, ogłaszające światu Zmartwychwstanie Chrystusa. Uroczystej liturgii przewodniczył o. Grzegorz Kwiecień.

Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek - 14 kwiecień 2016 roku

Wielkopostną Liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek rozpoczęliśmy o godzinie 18.00, której przewodniczył o. Ryszard Żuber. Składała się ona z z Czytania Słowa Bożego w tym opisu Męki Pańskiej, Modlitwy Powszechnej, Adoracji Krzyża i Komunii świętej. Na zakończenie celebracji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego.

Msza święta Wieczerzy Pańskiej - Wielki Czwartek - 13 kwiecień   2016 roku

W Wielki Czwartek o godzinie 18.00 rozpoczęliśmy celebrację Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył o. proboszcz Marek Zienkiewicz. Okolicznościowe kazanie wygłosił O. Mirosław Jaremczuk. W czasie wieczornej Eucharystii wspominaliśmy, a zarazem upamiętnialiśmy Ostatnią Wieczerzę, jaką Chrystus spożywał ze swymi Apostołami w ostatnią noc przed męką. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia dwóch sakramentów; Kapłaństwa i Eucharystii. Wielki Czwartek jest zatem szczególnym świętem kapłanów, którzy z pieczołowitością sprawują sakrament Eucharystii. Po Mszy świętej przedstawiciele parafian złożyli swoim duszpasterzom serdeczne życzenia z okazji ich święta oraz wręczyli symboliczną różę.

Droga Krzyżowa ulicami Smardzewic 7 kwiecień 2017 rok

W piątek, 7 kwietnia już tradycyjnie odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Smardzewic. Prowadziła ona ulicami: Główną, Piliczną oraz Ogrodową. Podczas Drogi Krzyżowej nieśli Krzyż i prowadzili rozważania przedstawiciele poszczególnych grup duszpasterskich,  zawodowych oraz mieszkańcy wiosek.

Misterium Meki Pańskiej - 2017

W sobotę 1 kwietnia o godz. 19.00 odbyło się w naszej świątyni premierowe przedstawienie Misterium Męki Pańskiej. Poszczególne sceny Misterium odegrali Bracia Nowicjusze, pomiędzy którymi zabrzmiały pieśni wykonane na żywo przez dziewczęta należące do parafialnej scholii: Weronikę Wysmyk, Wiktorię Jończyk, Anastazję Jończyk, Zuzannę Nojek. Akompaniament muzyczny wykonali: Paulina Grzebieniowska na instrumentach perkusyjnych, o. Rafał Rządziński na pianinie i o. Grzegorz Kwiecień na gitarze. Rolę Maryi odegrała w tym roku p. Monika Zając.

Styczeń 2017 rok

Niedziela ewangelizacyjna w parafii - 29 styczeń 2017 rok

Dnia 29 stycznia przeżywaliśmy w naszej parafii Niedzielę Ewangelizacyjną. Przybył do nas ks. Robert Grzybowski wraz z dwoma świeckimi osobami ze Szkoły Nowej ewangelizacji z Drohiczyna. Na każdej mszy św. ks. Robert mówił o potrzebie nieustannego rozwijania swojej wiary oraz o stałym pogłębianiu swej relacji z Jezusem Chrystusem. Paulina i Jarek potwierdzając te słowa podzielili się swoim osobistym doświadczeniem miłości Boga.
Praktyczną odpowiedzią na głoszone Słowo jest rozpoczęte 2 lutego w naszym kościele Seminarium Odnowy Wiary. Jest to cykl 10 spotkań ewangelizacyjnych, podczas których każdy jest zaproszony do wspólnej modlitwy, wysłuchania konferencji, dzielenia w małych grupach i przeżywania tych treści w domu. Podczas pierwszego spotkania zapisało się 60 osób, a w najbliższą środę (08.02.2017 r.) o godz. 17.45 istnieje możliwość dołączenia się nowych osób. Zaproszeni są wszyscy, którzy pragną doświadczyć Boga głębiej i odnowić swoją wiarę.

2016 rok

Październik 2016 rok

Wprowadzenie relikwii błogosławionych męczenników franciszkańskich z Peru: bł. O. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. O. Michała Tomaszka - 23 październik 2016 roku

W niedzielę, 23 października, podczas Eucharystii, o godzinie 12.00, w naszym franciszkańskim kościele w Smardzewicach odbyła się uroczystość wprowadzenia relikwii błogosławionych męczenników z Peru: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Błogosławieni Męczennicy swoje życie zakonne rozpoczynali w nowicjacie w Smardzewicach w latach 1979 - 1981. Śmierć męczeńską ponieśli 9 sierpnia 1991 roku w miejscowości Pariacoto, gdzie pracowali jako misjonarze. Zostali zamordowani przez terrorystów z maoistowskiej organizacji terrorystycznej Świetlisty Szlak. Beatyfikacja odbyła się 5 grudnia 2015 r. w Chimbote w Peru. Uroczystościom wprowadzenia relikwii przewodniczył o. Jarosław Wysoczański z Rzymu, który razem z zamordowanymi zakonnikami pracował na misji w Peru. O. Jarosław przewodniczył Mszy świętej koncelebrowanej oraz wygłosił okolicznościowe Słowo Boże. Po Mszy świętej wierni uczestniczący w liturgii oddali cześć męczennikom przez ucałowanie ich relikwii.

Jubileusz 30. rocznicy wybudowania kaplicy w miejscowości Unewel - 23 października 2016 roku

W niedzielę, 23 października, w kaplicy w miejscowości Unewel, była obchodzona jubileuszowa uroczystość 30. rocznicy wybudowania i oddania do użytku wiernych kaplicy. Z tej okazji była odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył zaproszony na tę uroczystość były gwardian parafii Smardzewice O. Marian Płuciennik. Okolicznościowe Słowo Boże wygłosił przybyły na uroczystość, również były proboszcz parafii w Smardzewicach O. Stanisław Deleżuch. W uroczystości brali udział również: obecny proboszcz O. Marek Zienkiewicz oraz O. Zbigniew Korol, który pracował w parafii. Dzięki staraniom obecnego proboszcza do kaplicy zostały, w czasie tej uroczystości, wprowadzone relikwie św. Maksymiliana Kolbego, który jest patronem kaplicy. Na zakończenie zostało odśpiewane dziękczynne Te Deum, a wierni mogli uczcić relikwie O. Maksymiliana Kolbego.

Uroczystość św. Franciszka z Asyżu - 4 październik 2016 roku

Przez trzy dni: 1, 2 i 3 października przygotowywaliśmy sie do uroczystości św. Franciszka z Asyżu, słuchając okolicznościowego Słowa Bożego podczas Mszy świętej i nabożeństw. 3 października, wieczorem, w dniu śmierci Biedaczyny z Asyżu, zostało w naszym kościele odprawione specjalne nabożeństwo, przy ołtarzu św. Franciszka, zwane Transitus, które wspomina błogosławioną śmierć Świętego. Nabożeństwo przygotowali bracia nowicjusze. Natomiast w sam dzień uroczystości, 4 października, o godzinie 10.30, została odprawiona uroczysta Msza święta, po której odbyła sie procesja Eucharystyczna wokół placu kościelnego.

Sierpień 2016 rok

Dożynki parafialne - 28 sierpnia 2016 roku

W niedzielę 28 sierpnia odbyły się w naszej parafii doroczne dożynki parafialne. Wieńce dożynkowe przygotowały wioski: Smardzewice, Twarda i Tresta. Mieszkańcy tych wsi oraz parafianie zebrali się o godzinie 12.00, na placu parafialnym, przy figurce Niepokalanej, gdzie mieszkańców i parafian przywitał ojciec Proboszcz Marek Zienkiewicz. Następnie wszyscy procesyjnie udali się do świątyni, gdzie najpierw zostały poświęcone wieńce dożynkowe a następnie została odprawiona Msza święta dziękczynna za tegoroczne plony.

Warszawska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę w Smardzewicach - 10 sierpnia 2016 roku

Jak każdego roku pielgrzymi Warszawskiej Pielgrzymki Akademickiej, wędrujący na Jasną Górę zatrzymali się na terenie naszej parafii. O godzinie 10.00 pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej, której przewodniczył ordynariusz naszej diecezji ks. bp Henryk Tomasik, a następnie pątnicy spożyli posiłek. Dziękujemy mieszkańcom naszej parafii za piękne przyjęcie pielgrzymów i za przygotowanie obiadu.

Lipiec 2016 rok

Uroczystość Odpustowa parafii św. Anny - 26.07.2016

We wtorek 26 lipca br. obchodziliśmy uroczystość odpustową św. Anny, Patronki naszej parafii i sanktuarium. O godzinie 12.00 była odprawiona Msza święta główna (suma), której przewodniczył nasz współbrat w zakonie o. Kazimierz Mościcki, ojciec duchowny w naszym Wyższym Seminarium franciszkańskim w Łodzi-Łagiewnikach, który wygłosił również okolicznościowe kazanie. On też głosił kazania podczas wszystkich innych Mszy świętych w tym dniu. Po sumie odbyła się procesja Eucharystyczna wokół placu kościelnego. Na zakończenie procesji zostało odśpiewane dziękczynne Te Deum, po którym celebrans udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Młodzież w naszym Sanktuarium św. Anny - 22 lipiec 2016

W piątek 22 lipca przybyła do naszego Sanktuarium młodzież, która przybyła na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, a pierwsze dni spędzała w Tomaszowie Mazowieckim. W grupie przybyłych byli młodzi z Polski, Słowacji i Ukrainy, którym towarzyszyli ich duszpasterze.

O godzinie 20.00 rozpoczął się wieczór uwielbienia i pojednania, podczas którego młodzi ludzie modlili się, przygotowując się równocześnie na spotkanie z Ojcem świętym Franciszkiem, które ma obyć się w Krakowie.

Maj 2016 rok

Boże Ciało - 26 maj 2016 rok

W czwartek 26 maja br. obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem. W tym roku głównej uroczystej Mszy świętej o godzinie 10.30 przewodniczył misjonarz z Tanzanii, nasz współbrat w zakonie o. Piotr Bujnowski. W czasie Eucharystii okolicznościowe Słowo Boże wygłosił o. Mirosław Jaremczuk. Po Mszy świętej wyruszyła procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja wiodła przez ulice: Główną, Tomanka i Wesołą. Pryz każdym z ołtarzy, które były zbudowane przez naszych parafian, została odśpiewana okolicznościowa Ewangelia. Przy ostatnim ołtarzu, na placu kościelnym przy dzwonnicy, na zakończenie, zostało odśpiewane Te Deum i o. misjonarz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Msza Święta prymicyjna - 25 maj 2016 rok

W środę przybyło do naszego kościoła trzech nowo wyświęconych kapłanów franciszkańskich, którzy odbywali studia w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. O godzinie 18.00 odprawili oni Mszę świętą prymicyjną na zakończenie, której udzielili obecnym indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.

Bierzmowanie - 24 maj 2016 rok

We wtorek 24 maja, podczas Mszy świętej o godzinie 18.00 JE Ksiądz Biskup Adam Odzimek, udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III Gimnazjum.

Pierwsza Komunia Święta - 15 maj 2016

W niedzielę, 15 maja, podczas Mszy świętej o godzinie 10.00 grupa dzieci klas III przystąpiła do Pierwszej Komunii świętej. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył o. proboszcz Marek Zienkiewicz.

Piesza pielgrzymka z Tomaszowa Mazowieckiego do Sanktuarium św. Anny - 01 maj 2016

W niedzielę 1 maja, w liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika, jak każdego roku, przybyli pieszo pielgrzymi z Tomaszowa Mazowieckiego do naszego Sanktuarium św. Anny.

Po przybyciu na miejsce pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej odprawianej przez kapłanów z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy przybyli razem z pielgrzymami. Po Eucharystii miał miejsce krótki odpoczynek podczas, którego pielgrzymi spożyli posiłek, a następnie uczestniczyli w nabożeństwie majowym, po którym udali się w drogę powrotną do swoich domów.

 

Kwiecień 2016 rok

Zespół muzyczny kleryków z Franciszkańskiego Wyższego Seminarium Duchownego z Łodzi w Smardzewicach - 10 kwiecień 2016 roku.

W niedzielę 10 kwietnia, w naszym sanktuarium, gościł z występem zespół muzyczny kleryków z Franciszkańskiego Wyższego Seminarium Duchownego z Łodzi. Bracia klerycy zapewnili oprawę muzyczną podczas wszystkich Mszy świętych oraz po południu o godzinie 16.00, zagrali koncert pieśni religijnych, w którym wzięło udział wielu naszych parafian.

Msza święta odprawiona przez O. Józefa Witko - 04 kwiecień 2016

W poniedziałek, 4 kwietnia, o godzinie 18.00 została odprawiona Msza święta, z posługą uzdrowienia i uwolnienia, którą sprawował o. Józef Witko, franciszkanin z Pińczowa. W czasie Eucharystii wygłosił okolicznościowe Słowo Boże. Po Mszy świętej, miało miejsce wystawienie Najświętszego sakramentu oraz modlitwy uwielbienia i prośby o uzdrowienie i uwolnienie osób. Na zakończenie o. Józef udzielił indywidualnego błogosławieństwa uczestnikom

Marzec 2016 rok

Msza święta rezurekcyjna - 27 marca 2016

O godzinie 6.00 rano wyszliśmy na ulice naszej parafii z uroczystą procesją rezurekcyjną, ogłaszając światu wieść o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Po trzykrotnym okrążeniu placu kościelnego i powrocie do kościoła rozpoczęła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył proboszcz parafii o. Marek Zienkiewicz. Natomiast okolicznościowe Słowo Boże wygłosił o. Mirosław Jaremczuk.

Liturgia Wigilii Paschalnej - 26 marca 2016

W Wielką Sobotę o godzinie 19.30, poświęceniem ognia, rozpoczęliśmy przed kościołem, uroczystą Eucharystię Wigilii Paschalnej. Po wniesieniu, do kościoła zapalonego nowego Paschały, symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego, zostało odśpiewane Orędzie Wielkanocne, ogłaszające światu Zmartwychwstanie Chrystusa. Uroczystej liturgii przewodniczył o. Grzegorz Kwiecień.

Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek - 25 marzec 2016 roku

Wielkopostną Liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek rozpoczęliśmy o godzinie 18.00, której przewodniczył o. Mirosław Jaremczuk. Składała się ona z z Czytania Słowa Bożego w tym opisu Męki Pańskiej, Homilii, Modlitwy Powszechnej, Adoracji Krzyża i Komunii świętej. Na zakończenie celebracji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego.

Msza święta Wieczerzy Pańskiej - Wielki Czwartek - 24 marzec   2016 roku

W Wielki Czwartek o godzinie 18.00 rozpoczęliśmy celebrację Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył o. proboszcz Marek Zienkiewicz, który również wygłosił kazanie. W czasie wieczornej Eucharystii wspominaliśmy, a zarazem upamiętnialiśmy Ostatnią Wieczerzę, jaką Chrystus spożywał ze swymi Apostołami w ostatnią noc przed męką. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia dwóch sakramentów; Kapłaństwa i Eucharystii. Wielki Czwartek jest zatem szczególnym świętem kapłanów, którzy z pieczołowitością sprawują sakrament Eucharystii. Po Mszy świętej przedstawiciele parafian złożyli swoim duszpasterzom serdeczne życzenia z okazji ich święta oraz wręczyli symboliczną różę.

Droga Krzyżowa ulicami Smardzewic - 18 marca 2016 roku

W piątek 18 marca br., odbyła się Droga Krzyżowa  ulicami naszej parafii w Smardzewicach. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowali przedstawiciele różnych grup zawodowych oraz przedstawiciele parafian z różnych miejscowości. Oni też nieśli krzyż. W nabożeństwie wzięli udział liczni parafianie: dorośli, młodzież i dzieci.

 

Styczeń 2016 rok

Koncert kolęd w wykonaniu zespołów "Smardzewianie" i "Mali Smardzewianie" - 10 styczeń 2016 roku.

W niedzielę 10 stycznia br. o godzinie 11.15 odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołów muzycznych ze Smardzewic: "Smardzewian" i "Małych Smardzewian".

Jasełka w Smardzewickim kościele - 3 stycznia 2015 roku

W niedzielę 3 stycznia br. o godzinie 11.15 zostały przedstawione jasełka o Bożym Narodzeniu, w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Smardzewic.

Koncert kolęd w wykonaniu zespołu "Pętla Ósemki" z Łodzi - 3 styczeń 2015 rok

Dzisiaj - 3 stycznia o godz. 18.00 odbył się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego "Pętla Ósemki" z Łodzi. Wykonywali przeważnie kolędy i pastorałki, które były śpiewane w stanie wojennym, z których wiele było specjalnie ułożonych i skomponowanych w tym trudnym okresie historii naszej Ojczyzny

2015 rok

Grudzień 2015 rok

Spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej w Celestynowie - 22 grudnia 2015 rok

Na zaproszenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Celestynowie Barbary Socha, o. Mirosław Jaremczuk jako delegat o. proboszcza, wziął udział w spotkaniu opłatkowym, które miało miejsce 22 grudnia br., przed Świętami Narodzenia Pańskiego. Na początku spotkania, w sali gimnastycznej, pani dyrektor powitała wszystkich przybyłych gości, wśród których byli m.in. przedstawiciele gminy Sławno, rodziców oraz byłych nauczycieli. Następnie uczniowie przedstawili Jasełka o Bożym Narodzeniu. Po inscenizacji uczniowie otrzymali paczki świąteczne ufundowane przez gminę Sławno, a zaproszeni goście oraz grono pedagogiczne udali się do szkolnej stołówki, gdzie były życzenia, dzielenie sie opłatkiem oraz posiłek wigilijny. Nie zabrakło również śpiewania kolęd.

Konsekracja nowego Ołtarza Soborowego - 13 grudnia 2015 roku

Dzisiaj podczas Mszy świętej o godzinie 12.00 Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Ordynariusz diecezji radomskiej Henryk Tomasik dokonał konsekracji nowego ołtarza soborowego, który został wykonany z marmuru i zastąpił dotychczasowy ołtarz drewniany.

Msza święta z okazji święta patronalnego górników św. Barbary. Górnicy kopalni piasku Biała Góra na Eucharystii - 4 grudnia 2015 roku.

4 grudnia przypada święto świętej Barbary, patronki górników. Z tej okazji pracownicy kopalni piasku "Biała Góra", w Smardzewicach, wzięli udział w uroczystej Eucharystii, którą odprawił ojciec proboszcz Marek Zienkiewicz.

Listopad 2015 rok

Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach - 28 listopad 2015 r.

28 listopada grupa Rycerstwa Niepokalanej razem  z Ojcem Proboszczem udała się na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Program pielgrzymki obejmował indywidualną adorację wraz z ucałowaniem relikwii św. Siostry Faustyny, znajdujące się w kaplicy klasztornej, która jest sercem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Następnie grupa udała się do kaplicy węgierskiej zwanej kaplicą Świętych Obcowania, która znajduje się w dolnej części Bazyliki aby zgłębić tajemnicę Bożego Miłosierdzia. O godz. 12.00 cała grupa uczestniczyła w Eucharystii w Bazylice Bożego Miłosierdzia, po której udała się do pobliskiego Centrum Jana Pawła II, gdzie wraz z przewodnikiem można było zwiedzić Sanktuarium Jana Pawła II, w którym znajdują się m.in. relikwie a także płyta z grobu Jana Pawła II pochodząca z Grot Watykańskich. Przedostatnim punktem pielgrzymki było obejrzenie wystawy "Kim jest człowiek z Całunu?", która prezentuje historię powstania Całunu Turyńskiego. O godz. 15.00 uczestnicy pielgrzymki wrócili do kaplicy klasztornej by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po której zakończyli swoje pielgrzymowanie..

Nawiedzenie Parafii przez kopię Jasnogórskiego Obrazu: 16-17 listopad 2015

Przez dobę czasu kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, przebywała w naszym kościele z racji nawiedzenia obrazu z okazji roku życia konsekrowanego. W poniedziałek przed godziną 17.00 o. Andrzej Dubowski przywiózł obraz z klasztoru Cystersów w Sulejowie. O godzinie 17.00 obraz został powitany, w naszym zakonnym kościele, przez licznie zgromadzonych wiernych i naszą wspólnotę zakonną. Po powitaniu obrazu miała miejsce uroczysta Eucharystia, której przewodniczył o. Mirosław Jaremczuk, który wygłosił również okolicznościowe kazanie. Po Mszy świętej miało miejsce specjalne nabożeństwo maryjne, które poprowadził o. magister nowicjatu Grzegorz Kwiecień. Przez cały następny dzień 24 listopada parafianie i sympatycy naszego kościoła przychodzili, aby modlić się przed obrazem. Na zakończenie nawiedzenia o godzinie 15.00 została odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego i nastąpiło zakończenie peregrynacji obrazu w naszym kościele. Następnie obraz został odebrany przez księży Filipinów ze Studziennicznej.

Uroczystość Wszystkich Świętych. Eucharystia i procesja do pięciu stacji na cmentarzu parafialnym - 1 listopad 2015 rok

1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych, została tradycyjnie odprawiona Msza Święta na cmentarzu parafialnym. Eucharystii przewodniczył i okolicznościowe Słowo Boże wygłosił o. Mirosław Jaremczuk. Po Eucharystii odbyła się procesja do pięciu stacji na cmentarzu, gdzie były modlitwy za zmarłych i odczytane wypominki.

Wrzesień 2015 rok

Parafialna pielgrzymka do: Oświęcimia, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Łagiewnik Krakowskich - 26 - 27 września 2015 rok

26 września o godzinie 5.30 ojciec proboszcz wraz z parafianami udał się na dwudniową pielgrzymkę. Najpierw odwiedzili Oświęcim, gdzie zwiedzali obóz koncentracyjny Auschwitz i oraz Brzezinkę. Zatrzymali się również krótko w klasztorze Harmężach, gdzie posługują nasi współbracia z prowincji krakowskiej oraz znajduje się tam centrum św. Maksymiliana dla prowincji krakowskiej. Następnie przejechali do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie mieli zarezerwowany nocleg. Następnego dnia, w niedzielę, udali się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach i Wadowic, miejsca narodzin św. papieża Jana Pawła II. Powrót nastąpił w późnych godzinach wieczornych.

Ojciec Józef Witko z posługą charyzmatyczną - 15 wrzesień 2015 rok

15 września do naszej parafii przybył ojciec Józef Witko, franciszkanin z posługą charyzmatyczną i modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. O Godzinie 18.00 sprawował Mszę świętą koncelebrowaną, po której było wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, która zakończyła się uroczystym błogosławieństwem. Po Mszy świętej o. Józef udzielał indywidualnego błogosławieństwa.

Msza Święta na rozpoczęcie roku katechetycznego i szkolnego - 01.09.15

Ojciec Tomasz Szok, nowy katecheta Smardzewickiej szkoły, odprawił Eucharystię rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny. W Sanktuarium oprócz uczniów zgromadzili się również nauczyciele oraz rodzice. Podziękowania należą się licznie zgromadzonym ministrantom oraz scholce, którzy swą służbą uświetniła liturgię.

Sierpień 2015 rok

Dożynki parafialne - 30 sierpień 2015 roku (niedziela)

22. niedziela zwykła dla naszej parafii była dość szczególna. Przede wszystkim rolnicy dziękowali Bogu za tegoroczne zbiory i prosili o dalsze błogosławieństwo. Tradycyjnie mieszkańcy parafii ubrali się w swe piękne, ludowe stroje. Podczas tego dnia kazania na każdej Mszy Świętej głosił o. Kazimierz Malinowski, który jest sekretarzem Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce. Mówił nam o naszych przyszłych błogosławionych męczennikach z Peru (o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski). Tego dnia również bracia nowicjusze przygotowali wystawę ze zdjęciami z wszystkich 40 lat nowicjatu.

Odpust św. Maksymiliana Kolbego w kaplicy w Unewlu - 14 sierpnia 2015 roku

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z Mszy Świętej odpustowej oraz procesji z kaplicy p.w. św. Maksymiliana M. Kolbego z Unewla. Uroczystą Eucharystię sprawował o. Grzegorz Kwiecień, a o oprawę liturgiczną zadbali bracia nowicjusze, którzy już tradycyjnie do Unewla przybyli pieszo.

Warszawska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę w Smardzewicach - 10 sierpnia 2015 roku

Już tradycyjnie warszawscy pątnicy zatrzymali się na terenie naszej parafii by odprawić Mszę Świętą oraz spożyć posiłek. Eucharystii przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik, pasterz naszej diecezji. Dziękujemy mieszkańcom naszej parafii za piękne przyjęcie pielgrzymów i za przygotowanie obiadu.

Lipiec 2015 rok

Odpust patronki parafii św. Anny - 26 lipiec 2015 roku

Tegoroczna uroczystość św. Anny, patronki Sanktuarium, wypadła w niedzielę, co tylko podkreśliło uroczysty charakter tego dnia. Parafianie oraz przybyli pielgrzymi bardzo licznie gromadzili się na każdej Mszy Świętej. Najwięcej wiernych zgromadziła oczywiście Suma o godz. 12, którą celebrował o. Jan Stefaniuk z Niepokalanowa. Po Mszy Świętej odbyła się procesja Eucharystyczna. Oto zdjęcia z uroczystości:

Poświęcenie pojazdów mechanicznych - 25 lipca 2015 roku

W liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców 25 lipca 2015 roku - po Mszy Świętej wieczornej, o. Mirosław Jaremczuk poświęcił samochody naszych parafian, którzy licznie na tę okazję przybyli. Niniejszym wszystkim kierowcą życzymy tyle samo powrotów co wyjazdów!

Jezus na stadionie - 18 lipca 2015 roku

Już od godziny siódmej w sobotę 18 lipca 2015 roku, Stadion Narodowy w Warszawie wypełniał się wiernymi. Zorganizowane przez diecezję warszawsko-praską rekolekcje religijne „Jezus na Stadionie” odbywały się pod hasłem Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości. Prowadził je charyzmatyczny ksiądz z Ugandy o. John Baptist Bashobora. W rekolekcjach wzięło udział ponad 50.000 wiernych. W spotkaniu rekolekcyjnym wzięła udział grupa wiernych także z naszej parafii. Na rekolekcje składały się trzy konferencje ojca Bashobory, Eucharystia pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Henryka Hosera, modlitwy  oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. Spotkanie zakończyło się o godzinie 22.00.

Czerwiec 2015 rok

Pielgrzymka Rycerstwa Niepokalanej (20.06. 2015 rok)

O. Krzysztof Flis zorganizował pielgrzymkę śladami św. Maksymiliana (Zduńska Wola i Pabianice) oraz św. Faustyny (Świnice Warckie i Głogowiec) dla parafialnej grupy Rycerstwa Niepokalanej. Podczas Mszy Św. w kościele św. Mateusza w Zduńskiej Woli, przy ołtarzu, gdzie św. Maksymilian miał objawienie Matki Bożej, do Rycerstwa przystąpiło 10 osób. Na pielgrzymkę udali się również nasi nowicjusze z o. Magistrem.

Uroczystość św. Antoniego (13.06.2015 rok)

Tego świętego znają wszyscy. Do Jego uroczystości przygotowywaliśmy się przez 9 wtorków. Oto zdjęcia z Mszy Świętej ku czci św. Antoniego, wielkiego franciszkańskiego Doktora Kościoła.

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. (08.06.2015 rok)

Do naszego sanktuarium przyjechali ojcowie, którzy 25 lat temu otrzymali święcenia kapłańskie, by podczas wspólnej modlitwy podziękować Bogu za łaskę powołania kapłańskiego. Wszyscy ojcowie jubilaci w Smardzewicach odbywali swój nowicjat. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Prowincjał o. Wiesław Pyzio.

Zjazd ministrantów w Niepokalanowie - 5-7 czerwca 2015 rok

W dniach: 5-7 czerwca 2015 roku w Niepokalanowie odbył się zjazd ministrantów w naszych franciszkańskich placówek z naszej zakonnej prowincji warszawskiej. Ze Smardzewic wzięło udział kilkunastu ministrantów. Spotkanie składało się z konferencji oraz wspólnych gier i zabaw.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało - 4 czerwiec 2015 rok

Jezus Chrystus - Bóg obecny w Najświętszym Sakramencie jak co roku przeszedł ulicami Smardzewic. Mieszkańcy parafii postarali się by procesja wyglądała jak najgodniej. Mszy Świętej przewodniczył oraz kazanie wygłosił o. Grzegorz Kwiecień, magister nowicjatu.

Msza święta prymicyjna nowo wyświęconych kapłanów - 1 czerwiec 2015 roku

W sobotę 30 maja 2015 roku, grupa braci z prowincji warszawskiej oddała swoje życie Chrystusowi, na służbę jako  prezbiterzy (czterech braci). Szafarzem święceń był metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski. W swojej homilii zaakcentował służbę dla ludzi i ubóstwo, które jest franciszkanom tak bliskie.

1 czerwca, w poniedziałek, Neoprezbiterzy przybyli do naszego Sanktuarium św. Anny, aby sprawować Mszę świętą prymicyjną w miejscu gdzie siedem lat wcześniej rozpoczynali swą drogę zakonną na nowicjacie. Msza święta była przez nich sprawowana o godzinie 18.00, w której wzięli udział liczni parafianie.

Maj 2015 rok

Bierzmowanie - 25 maj 2015 roku

W poniedziałek 25 maja o godzinie 18.00, w naszej parafii odbyła się uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum, którego udzielił J.E. Ks. biskup Adam Odzimek Do bierzmowania przystąpiły 23 osoby. Na wstępie Eucharystii księdza biskupa powitał ojciec proboszcz Marek Zienkiewicz. W homilii, zwracając się do kandydatów do bierzmowania ks. biskup podkreślił, że przyjmując ten sakrament, zostają obdarzeni pełnią Ducha Świętego, który ich uzdalnia do życia wpełni chrześcijańskiego i dawania świadectwo swojej wiary.

Pielgrzymka dzieci Pierwszokomunijnych na Jasną Górę - 17 maj 2015 rok

17 maja dzieci z naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą. Po zakończeniu Białego Tygodnia w środę 27 maja udały się na Jasną Górę z pielgrzymką dziękczynną za dar Komunii Świętej. Dzieci wraz ze swoim katechetą o. Krzysztofem i opiekunami, uczestniczyły we Mszy Świętej przed Cudownym Obrazem, po czym udały się na Drogę krzyżową na wałach jasnogórskim. Po po-łudniu miały czas do własnej dyspozycji który można był przeznaczyć na modli-twę, zwiedzanie kompleksu klasztornego, czy zakupienie pamiątek.
W drodze powrotnej pielgrzymi ze Smardzewic nawiedzili sanktuarium Matki Bożej w Gidlach koło Radomska, po czym szczęśliwi wrócili do domów, wdzięczni Bogu za wszelkie dobro otrzymane podczas pielgrzymki.

Pierwsza Komunia święta dzieci w parafii - 17 maj 2015 rok

Dzisiaj przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii świętej dzieci z klas III Szkół Podstawowych w Smardzewicach i Celestynowie. Msza święta, podczas której dzieci po raz pierwszy przystąpiły do Eucharystii, była odprawiona o godzinie 10.00, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił O. Proboszcz Marek Zienkiewicz. W tym roku było 25 dzieci.

Koncert pieśni Maryjnych w wykonaniu zespołów Ludowych - 3 maja 2015

W godzinach popołudniowych, w naszym kościele odbył się koncert pieśni Maryjnych w wykonaniu zespołów Ludowych z terenu gminy Tomaszów Mazowiecki. W koncercie wzięli udział m.in. takie zespoły jak: Smardzewianie ze Smardzewic, Ciebłowianie z Ciebłowic Dużych i inne.

Święto Strażaków - 3 maj 2015 rok

W pierwszą niedzielę maja o godz. 9.00 odbyła się w naszym kościele uroczysta Msza św. z udziałem strażaków z zastępów OSP Smardzewice oraz OSP Twarda. Była to okazja by podziękować za ich służbę oraz oddanie. Eucharystię uświetniła Orkiestra Straży Pożarnej ze Smardzewic. Niech św. Florian, ich patron, błogosławi ich pracy.

Pątnicy z Tomaszowa - 1 maj 2015 rok

Jak co roku, dnia 1. maja, do naszego Sanktuarium przybyła piesza pielgrzymka z Tomaszowa Mazowieckiego Liczni Tomaszowianie wraz ze swymi pasterzami pielgrzymowali z modlitewnymi intencjami, które przez wstawiennictwo św. Anny przedstawili Zbawicielowi w naszym Sanktuarium.

Kwiecień 2015 rok

Pielgrzymka doi Ziemi świętej - Śladami Chrystusa - w dniach - 19-26 kwiecień 2015 roku

Część I galerii

Kilkanaście osób z naszej parafii udało sie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która była organizowana przez nasze Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe z Warszawy, Patron Travel.
      19 kwietnia, w niedzielę, z Warszawy lotem czarterowym wylecieliśmy z lotnika Okęcie o godzinie 11.00. Po trzech godzinach i czterdziestu minutach lotu wylądowaliśmy na lotnisku imienia Ben Guriona w Tel Awiwie. Stamtąd udaliśmy się do Betlejem do hotelu. Nazajutrz rozpoczęliśmy nasze pielgrzymowanie od Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.
     Przedstawiamy garść zdjęć z tej emocjonującej pielgrzymki śladami Chrystusa, naszego Zbawiciela.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej - Śladami Chrystusa - w dniach 19-26 kwiecień 2015 roku

Część II galerii zdjęć

Modlitwa uwielbienia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 12 kwiecień 2015 rok

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 12 kwietnia, o godzinie o godziniew 15.00 bracia nowicjusze wraz z młodzieżą z naszej parafii poprowadzili modlitwę uwielbienia. W ten sposób uczciliśmy Miłosierdzie Boże oraz wyraziliśmy wdzięczność Bogu za dar kanonizacji Jana Pawła II. Modlitwa zakończyła się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W modlitwie wzięło udział wielu naszych parafian.

Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu orkiestry OSP ze Smardzewic
- 6 kwiecień

W drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego, 6 kwietnia, o godzinie 13.00, w naszym kościele miał miejsce koncert muzyki klasycznej w wykonaniu orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej ze Smardzewic. Koncert zgromadził bardzo wielu słuchaczy.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Msza święta rezurekcyjna - 5 kwiecień 2015

5 kwietnia, o godzinie 6.00 rano, w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, została odprawiona uroczysta Msza święta rezurekcyjna, którą sprawował o. proboszcz Marek Zienkiewicz. Po wstępnych obrzędach przy grobie Pańskim wyruszyła procesja Eucharystyczna wokół placu kościelnego.

Wielka Sobota - Liturgia Wigilii Paschalnej - 4 kwiecień 2015

Przed południem do godziny 13.oo, święcone były pokarmy na stół wielkanocny, oraz odbywała się spowiedź wiernych. O godzinie 19.30 sprawowaliśmy Liturgię Wigilii Paschalnej, która nie jest typową Mszą, gdyż oprócz Liturgii Słowa i Liturgii Eucharystycznej składa się z Liturgii Światła i Liturgii Chrzcielnej. Liturgię rozpoczęliśmy się przed kościołem, przy rozpalonym ognisku. Po poświęceniu ognia, poświęcony został Paschał.
Z zapalonym paschałem procesyjnie weszliśmy do nieoświetlonego Kościoła. Po drodze o ołtarza kapłan trzykrotnie odśpiewał słowa "Światło Chrystusa", po czym wszyscy w kościele zapalili świece.
Następnie zostało odśpiewane orędzie wielkanocne. „Weselcie się już zastępy aniołów w niebie (...)
Liturgia Słowa jest wyjątkowo rozbudowana, która ukazuje całą Zbawienia: od początku świata, poprzez wyprowadzenie narodu wybranego z Egiptu, aż do czasu, gdy Jednorodzony Boży Syn stał się Barankiem, by zbawić grzechy świata, a zabity za grzechy świata trzeciego dnia powstał z martwych.
 Po błogosławieństwie wody, odnowione zostały przyrzeczenia chrzcielne i modlimy się się za tych, którzy przyjmują ten sakrament. Dalszą część obrzędu stanowiła Liturgia Eucharystyczna.

Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej - 3 kwiecień 2015

W Wielki Piątek nie sprawuje się Eucharystii. W ten dzień w kościele naszym trwała spowiedź i adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Późnym popołudniem o godzinie 18.00 miał miejsce najważniejszy obrzęd tego dnia - Liturgia Męki Pańskiej. Składała się ona z trzech części: Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i obrzędów Komunii.

Marzec 2015 rok

Wielki Czwartek. Masza święta Wieczerzy Pańskiej - 2015 rok

W Wielki, dzień upamiętniający ustanowienie przez Chrystusa, w Wieczerniku, sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa, o godzinie 18.00 została odprawiona Msza święta Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył Magister Nowicjatu o. Grzegorz Kwiecień. W czasie Eucharystii odbył się obrzęd obmycia nóg braciom Nowicjuszom, gest który uczynił Jezus wobec swoich Apostołów, jako znak służby w kościele. Pod koniec Mszy świętej, młodzież z parafii złożyła życzenia kapłanom z okazji ich święta - ustanowienia kapłaństwa. Po Mszy świętej Najświętszy Sakrament, został przeniesiony do ołtarza adoracji zwanej Ciemnicą.

Droga Krzyżowa ulicami Smardzewic - Wielki Post 2015 rok

Już tradycyjnie w piątek przed Niedziela Palmową - w tym roku 27 marca - odbyła się wieczorem, w naszej parafii, Droga Krzyżowa ulicami Smardzewic, a dokładnie ulicą Główną i Piliczną. Do czternastu stacji krzyż nieśli przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych oraz zawodowych, które istnieją na terenie naszej parafii. Przy każdej stacji poszczególne grupy poprowadziły rozważania Drogi Krzyżowej.

Misterium Meki Pańskiej - Wielki Post 2015

Przez cztery tygodnie Wielkiego Postu, w soboty i niedziele o godzinie 19.00, Bracia Nowicjusze wystawiali Misterium Męki Pańskiej w Smardzewickim Kościele. W poszczególnych spektaklach brało udział bardzo dużo widzów, którzy przyjeżdżali nawet z odległych miejscowości.

Luty 2015 rok

Ojciec Józef Witko, z posługą charyzmatyczną

23 lutego 2015 r. w poniedziałek o godzinie 17.00, miała miejsce w naszym kościele, uroczysta Msza święta z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Eucharystię sprawował oraz modlitwę poprowadził o. Józef Witko, franciszkanin z Pińczowa, egzorcysta, świadek wielu cudownych uzdrowień dokonywanych za jego pośrednictwem przez Pana Boga. Spotkanie składało się ze Mszy świętej - modlitwy uzdrowienia i uwolnienia przed Najświętszym Sakramentem oraz indywidualnym nałożeniu rąk przez o. Józefa

Środa Popielcowa - 18 luty 2015 rok   

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czas pokuty i nawrócenia. 

Wieczorem o godzinie 17.00 została odprawiona Msza święta, podczas której odbył się obrzęd poświęcenia i posypania głów popiołem jako znak naszej chęci nawrócenia, aby dobrze przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Ofiarowanie Pańskie – Dzień Życia Konsekrowanego - 2 luty 2015 rok

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez Św. Jana Pawła II obchodzono kościele już po raz dziewiętnasty. Nasz wspólnota klasztorna, nowicjacka i parafialne ten dzień przeżywała świątecznie. Wieczorem o godzinie 17.00 została odprawiona uroczysta Msza święta, w której wzięli udział także bracia Nowicjusze. Podczas Eucharystii miał miejsce obrzęd błogosławienia świec. Wraz z wiernymi z parafii dziękowaliśmy za osoby poświęcone wyłącznie Bogu i prosiliśmy o boże dary dla nich.

Styczeń 2015 rok

Koncert kolęd i pastorałek

W święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) 6 stycznia 2015 roku, w naszym kościele odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Ludowego Smardzewianie, który powstał w Smardzewicach w 1964 roku oraz Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Mali Smardzewianie, powstałego w 2007 roku. Dostarczyli nam oni niezapomnianych wzruszeń śpiewając piękne polskie kolędy i pastorałki.

Jasełka o Bożym Narodzeniu

W niedzielę 4 stycznia 2015 roku, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Smardzewicach, wystawiły w kościele Jasełka o Bożym Narodzeniu.

Żywa szopka 2014/2015

Budowanie "Żywej Szopki" w Smardzewicach na placu przykościelnym powoli staje sie tradycją. W tegorocznej szopce pojawiła się postać Św. Franciszka, który sam zwyczaj budowania bożonarodzeniowych szopek zapoczątkował. Było to możliwe dzięki życzliwości p. Anny Jurewicz, która, podobnie jak inne postacie naszej szopki własnoręcznie namalowała. W inicjatywę, jak corocznie włączyli się nasi parafianie i przyjaciele, udostępniając zwierzęta ze swoich hodowli.

2014 rok

Grudzień - 2014 rok

Dzieci Komunijne otrzymały medaliki - 8 grudzień 2014 rok

8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi, w naszej świątyni 25 dzieci z parafii, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, otrzymało Cudowne Medaliki. Jest to znak zaproszenia Maryi do swych serc i równocześnie prośba do Mamy Pana Jezusa, by pomogła przygotować serca dzieci, na przyjęcie Jej Syna.
Medalik, który otrzymały dzieci, to ten, który objawiła Maryja św. Katarzynie Laboure w 1830 roku w Paryżu. Wielość cudów sprawionych przez jego obecność sprawiła, że jest nazywany „cudownym”.

Przyjęcie do Rycerstwa Niepokalanej  - 8 grudzień 2014 rok

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w naszym Sanktuarium i parafii przeżywaliśmy wielką radość. W to wyjątkowe święto dla naszego Zakonu przyjęliśmy do Rycerstwa Niepokalanej 14 osób. Do tego szczególnego momentu Rycerze przygotowywali się na cotygodniowych spotkaniach od początku września tego roku. Przyjęcie do wspólnoty nie kończy formacji, ale jest otwarciem się na łaskę, by teraz z jeszcze większym zaangażowaniem podjąć wysiłek pracy nad sobą, i stawać się podobnym do Chrystusa w szkole Niepokalanej.
Wszystkich pragnących przeżywać swoją codzienność w szczególnej łączności z Maryją, Mamą Jezusa i naszą Mamą, za przykładem św. Maksymiliana Marii Kolbego, zapraszamy na spotkania Rycerstwa w każdy piątek, po Mszy świętej wieczornej. Na spotkaniach słuchamy katechezy, dzielimy się Słowem Bożym i rozmawiamy o wierze.

Barbórka. Msza święta z udziałem górników kopalni "Biała Góra."

Św. Barbara, której wspomnienie obchodzimy 4 grudnia, jest patronką dobrej śmierci i trudnej pracy, a w szczególności górników. Z tego też względu kierownictwo i pracownicy kopalni piasku Biała Góra, w dniu dzisiejszym 5 grudnia o godzinie 15.00, uczestniczyli we Mszy świętej, którą odprawił i okolicznościowe Słowo Boże wygłosił o. proboszcz Marek Zienkiewicz. Uroczystościom towarzyszyła orkiestra OSP ze Smardzewic.

Listopad - 2014 rok

Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie

12 listopada, w środę, o godzinie 17.00, odbyła się w kościele  Msza Święta z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
Eucharystię sprawował oraz modlitwę poprowadził o. Józef Witko, franciszkanin, egzorcysta, świadek wielu cudownych uzdrowień dokonywanych przez Pana Boga. Po Mszy świętej miało miejsce wystawienie Najświętszego sakramentu i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie oraz każdy został indywidualnie pobłogosławiony przez o. Józefa przez włożenie rąk.

Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopad

Znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych Kościół katolicki uroczyście wspomina 1 listopada.        

    W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu.

Tradycyjnie, w tym dniu, była odprawiona Msza święta na cmentarzu grzebalnym o godzinie 13.00, której przewodniczył proboszcz o Marek Zienkiewicz. Po Mszy świętej odbyła się procesja do pięciu stacji wraz z odczytaniem wypominek

Październik - 2014 rok

Transitus ku czci św. Franciszka z Asyżu

3 października, po Mszy świętej wieczornej o zmroku, odbyło sie w naszym kościele nabożeństwo TRANSITUS, upamiętniające śmierć i przejście do nieba św. Franciszka z Asyżu. Nabożeństwo przygotowali Bracia Nowicjusze.

Wrzesień - 2014 rok

Poświęcenie nowego tabernakulum w kaplicy w Unewlu, po generalnym remoncie kaplicy - 28 wrzesień 2014 rok

 28 września w niedzielę, o godzinie 11.00, została odprawiona uroczysta Msza święta w kaplicy w Unewlu, podczas której zostało poświęcone nowe tabernakulum. Mszy świętej przewodniczył i dokonał poświęcenia tabernakulum o. proboszcz Marek Zienkiewicz. We Mszy świętej wzięli udział liczni parafianie oraz wójt gminy Sławno, pan Tadeusz Wojciechowski, który był pomysłodawcą i inicjatorem remontu kaplicy, która znajduje sie na terenie gminy. W kaplicy wykonano nowy wystrój prezbiterium wraz z jego przebudową oraz pomalowano całą kaplicę wraz z przylegającymi do niej pomieszczeniami. W uroczystości wzięli udział również właściciele i przedstawiciele firm, które sponsorowały remont kaplicy. Składamy serdeczne Bóg zapłać panu Grzegorzowi Więckowskiemu, prezesowi firmy "Dromed", panu Adamowi Wiktorowiczowi, właścicielowi firmy "Mix-Bud" oraz panu Piotrowi Nockowskiemu, przedstawicielowi kopalni "Grudzeń Las". Serdeczne podziękowania kierujemy również do pana Stanisława Zdulskiego, naszego parafianina, który jest przewodniczącym Rady Gminy Sławno, który czuwał nad prowadzonymi pracami oraz wykonał nowy krzyż do kaplicy. Wszystkim naszym dobrodziejom, w imieniu parafii oraz parafian uczęszczającym do kaplicy w Unewlu składamy serdeczne Bóg zapłać.

Sierpień - 2014 rok

Dożynki parafialne - 31 sierpień 2014

31 sierpnia, w niedzielę, obchodziliśmy Dożynki w naszej parafii. Podczas Mszy świętej o godzinie 12.00, którą odprawiał o. Proboszcz Marek Zienkiewicz, zostały poświęcone wieńce dożynkowe przygotowane przez gospodarzy naszej parafii.

Odpust św. Maksymiliana Kolbego w Unwelu

14 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, patrona kaplicy w Unewlu. Uroczystość odpustowa została przeniesiona na niedzielę 17 sierpnia. Na uroczystości odpustowe pieszą pielgrzymką udali się bracia nowicjusze ze Smardzewic. Uroczysta Msza święta odpustowa została odprawiona o godzinie 11.00, po której odbyła sie procesja eucharystyczna wokół kaplicy.

Pielgrzymka Akademicka z Warszawy na Jasną Górę, w Smardzewicach. 10 sierpień

10 sierpnia, w niedzielę, w drodze na Jasną Górę w Częstochowie, zatrzymała się w Smardzewicach, w naszym Sanktuarium, piesza Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. O godzinie 10.30 JE Ks. Biskup, Ordynariusz Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik, odprawił dla pielgrzymów Mszę świętą i wygłosił okolicznościowe kazanie..

Odpust Porcjunkuli, Matki Bożej Anielskiej - 2 sierpień.

Dzisiaj w wszystkich kościołach franciszkańskich obchodzony jest odpust Porcjunkuli, czyli Matki Bożej Anielskiej, który ustanowił papież Honoriusz III w 1216 roku, na prośbę św. Franciszka z Asyżu. W naszym kościele po uroczysztej Mszy świętej o godzinie 10.30, odbyła się procesja Eucharystyczna wokół placu kościelnego.

Lipiec - 2014 rok

 

Uroczystość św. Krzysztofa - patrona kierowców - 25 lipiec.

25 lipca przypada wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa, Patrona Kierowców. Po Mszy świętej o godzinie 18.00 na placu kościelnym zostały poświęcony pojazdy mechaniczne.

Odpust parafialny św. Anny - 26 lipiec.

26 lipca, obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Anny patronki naszego Sanktuarium i Parafii. Uroczystą Mszę świętą o godzinie 12.00 odprawił Ks. bp Adam Odzimek, który również wygłosił okolicznościowe Słowo Boże. Po Mszy świętej odbyło się nabożeństwo ku czci świętej Patronki oraz procesja Eucharystyczna wokół placu kościelnego.

Czerwiec - 2014 rok

Ognisko

28 czerwca 2014, po południu miało miejsce spotkanie przy ognisku: ministrantów, scholi oraz ich rodziców z okazji zakończenia roku szkolno-katechetycznego. Atrakcją spotkania była przejażdżka bryczką zaprzęgniętą w konie.

Godzina Miłosierdzia

22 czerwca 2014 r. w niedzielę, odbyła się w naszym kościele modlitwa uwielbienia Godzina Miłosierdzia, która przygotowali i przeprowadzili bracia Nowicjusze oraz Schola z naszej parafii. Na zakończenie miało miejsce indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) - 19 czerwiec

Na rozpoczęcie uroczystej Mszy świętej, o godzinie 10.30, ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, o. proboszcz Marek Zienkiewicz, poświęcił nowy zamykany konfesjonał. Następnie przewodniczył Eucharystii, podczas której o. Mirosław Jaremczuk, wygłosił okolicznościowe kazanie. Po Mszy świętej wyruszyła tradycyjna procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Liczni parafianie i goście wzięli udział w tej uroczystości.

Bierzmowanie

13 czerwca (piątek, podczas Mszy świętej o godzinie 18.00, J.E. Ks. Biskup Adam Odzimek udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej klas III, ze szkół na terenie naszej parafii.

 

Nowy zamykany konfesjonał - 12 czerwca 2014 roku

 Od dłuższego czasu docierały do nas głosy o potrzebie rozwiązania problemu ze spowiedzią. Wierni naszej parafii zwracali uwagę, że obecne konfesjonały nie zapewniają odpowiedniej intymności podczas tego sakramentu. Wielkość naszej świątyni oraz niski chór organowy sprawiały, że spowiedź była często zagłuszana przez organy oraz odprawiane nabożeństwa, a z drugiej strony, w chwilach ciszy, słychać było spowiadających się penitentów na kościele.

    Szukając najlepszego rozwiązania, postanowiliśmy zainwestować w nowy zamykany konfesjonał. Docelowo pragniemy, aby były dwa konfesjonały zamykane. Ponieważ nasz kościół jest zabytkowy, konieczne było wykonanie konfesjonału dopasowanego do wystroju naszej świątyni, która jest w stylu barkowym, a przy tym o wymiarach dających komfort spowiedzi zarówno dla penitenta, jak i spowiednika.
    Po usilnych poszukiwaniach znaleźliśmy odpowiedniego wykonawcę, w Wałczu, firmę ALEKT zajmującej się stolarką sakralną. Wykonawca spełnił nasze oczekiwania co do wyglądu, użytych materiałów oraz rozwiązań technicznych zastosowanych w konfesjonale.
    W czwartek - 12 czerwca br. - pierwszy konfesjonał został ustawiony i zmontowany po lewej stronie świątyni pod chórem. Warto nadmienić, że nowy konfesjonał jest konstrukcją z zamykanymi drzwiami osobno dla penitenta i spowiednika, przez co spowiedź, może być bardziej szczera a przy tym może być prowadzona głośniej, bez ryzyka, że ktoś z zewnątrz ją usłyszy. W konfesjonale jest także dość miejsca aby osoby starsze, lub z chorymi kolanami mogły swobodnie usiąść. Niski próg w drzwiach umożliwia wjazd do konfesjonału na wózku inwalidzkim.
    Mamy nadzieję, że nowy konfesjonał pomoże w jeszcze głębszym przeżywaniu Sakramentu Pojednania, a także pozwoli szczególnie tym, którzy od dawna nie korzystali z tego Sakramentu, na powrót do spotkania z Chrystusem Miłosiernym, który zawsze czeka na nas w konfesjonale.
    Składamy raz jeszcze serdeczne podziękowania naszym parafianom za składane ofiary podczas tacy gospodarczej w każdą trzecią niedzielę miesiąca, które pozwoliły nam sfinansować zakup nowego konfesjonału.

Maj - 2014 rok

Msza święta z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

30 maja 2014 r. w piątek o godzinie 18.00, miała miejsce w naszym kościele, uroczysta Msza święta z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Eucharystię sprawował oraz modlitwę poprowadził o. Józef Witko, franciszkanin z Pińczowa, egzorcysta, świadek wielu cudownych uzdrowień dokonywanych za jego pośrednictwem przez Pana Boga. Spotkanie składało się ze Mszy świętej - modlitwy uzdrowienia i uwolnienia przed Najświętszym Sakramentem oraz indywidualnym nałożeniu rąk przez o. Józefa

Rocznica Pierwszej Komunii świętej - 18 maj 2014 rok

Podczas Mszy świętej o godzinie 10.30 dzieci klas III Szkół Podstawowych, które są na terenie naszej parafii, obchodziły rocznicę przystąpienia do Pierwszej Komunii świętej. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył o. proboszcz Marek Zienkiewicz. Jako pamiątkę dzieci otrzymały Pismo Święte Nowego testamentu.

Zespół folklorystyczny "Smardzewianie obchodzi jubileusz 50.lecia istnienia.

17 maja 2014 r. o godzinie 15.30, miała miejsce w naszym kościele, uroczysta Msz święta z okazji 50. rocznicy założenia Zespołu folklorystycznego "Smardzewianie" ze Smardzewic. W uroczystości wziął także udział zaprzyjaźniony zespół folklorystyczny z Białorusi, z miejscowości Raduń k. Lidy, który nosi nazwę "Raduńskie Słowiki". Mszy świętej przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ojciec proboszcz Marek Zienkiewicz. Zespół w 1964 roku założyła pani Eleonora Głowa wraz z grupą miejscowych kobiet. Obecnie zespół "Smardzewianie" liczy 35 osób, który prowadzi gościnnie pan Zygmunt Stańdo a kierownikiem muzycznym jest pan Krzysztof Turała. Układy choreograficzne przygotowuje pan Jacek Lewandowski.

Parafialna pielgrzymka do Lichenia i Kalisza.

10 maja wyruszyła pielgrzymka parafialna do Lichenia, w której przewodniczył o. proboszcz Marek Zienkiewicz. W pielgrzymce wzięli też udział nowicjusze wraz o. magistrem Grzegorzem Kwietniem. O godz. 12.00 pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej Eucharystii w Bazylice w Licheniu. Wracając do Smardzewic odwiedzili Kalisz - Sanktuarium Św. Józefa, a także kościół i klasztor Ojców Franciszkanów.

Msza święta z okazji uroczości św. Floriana, patrona strażaków - 4 maja 2014 roku

Z okazji święta św. Floriana, patrona strażaków, o godzinie 12.00, 4 maja 2014 roku, została odprawiona uroczysta Msza święta w ich intencji. Mszy świętej przewodniczył o. Grzegorz Kwiecień, który wygłosił także okolicznościowe kazanie. Na zakończenie uroczystości o. proboszcz Marek Zienkiewicz, złożył strażakom życzenia oraz dziękując im za ofiarność w służbie drugiemu człowiekowi.

 Pielgrzymka z Tomaszowa Mazowieckiego - 1 maj 2014 roku

1 maja 2014 roku, w liturgiczne wspomnienie św. Józefa Oblubieńca NMP i opiekuna Pana Jezusa, do naszego sanktuarium św. Anny przybyła piesza pielgrzymka z parafii w Tomaszowie Mazowieckim.

Kwiecień - 2014 rok

 Godzina miłosierdzia - 27 kwietnia 2014 roku

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2014 r., młodzież parafii i bracia nowicjusze zorganizowali "Godzinę Miłosierdzia". Składały się na nią modlitwy uwielbienia Boga za dar Miłosierdzia oraz za kanonizację Jana Pawła II. Modlitwa dziękczynna zakończyła się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Liturgia Wigilii Paschalnej. 19 kwietnia 2014 roku

19 kwietnia, o godzinie 19.30 rozpoczęła się Liturgia Wielkiej Soboty, Msza Wigilii Paschalnej, której przewodniczył o. Krzysztof Flis. Celebracja rozpoczęła się od obrzędu poświęcenia ognia, na placu kościelnym. Dalsza część celebracji odbywała sie w kościele.

Wielki Piątek. Liturgia Meki Pańskiej. 18 kwietnia 2014 roku

 Wielki Piątek, o godzinie 18.00, została odprawiona Liturgia Meki Pańskiej, której przewodniczył o. Mirosław Jaremczuk. Upamiętnia ona Mękę i śmierć Jezusa na krzyżu.

Msza Wieczerzy Pańskiej. Wielki Czwartek. 17 kwietnia 2014 roku

W Wielki Czwartek, o godzinie 18.00 została odprawiona Msza święta Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył o. proboszcz Marek Zienkiewicz. Upamiętnia ona ustanowienie sakramentu Eucharystii oraz kapłaństwa.

Droga Krzyżowa ulicami Smardzewic. Piątek 11 Kwietnia 2014 rok. Część 2.

Wieczorem ulicami Smardzewic odprawiliśmy Drogę Krzyżową do 14 stacji. Krzyż od stacji do stacji nieśli przedstawiciele różnych zawodów jak również czytali przygotowane przez siebie rozważania.

Droga Krzyżowa ulicami Smardzewic. Piątek 11 Kwietnia 2014 rok. Część 1.

Wieczorem ulicami Smardzewic odprawiliśmy Drogę Krzyżową do 14 stacji. Krzyż od stacji do stacji nieśli przedstawiciele różnych zawodów jak również czytali przygotowane przez siebie rozważania.

Misterium Męki Pańskiej - Wielki Post 2014 Rok

Misterium Męki Pańskiej wystawione w Kościele w Smardzewicach w Wielkim Poście 2014 roku.

Misterium Meki Pańskiej - Wielki Post 2014 rok

Po kilkuletniej przerwie spróbowaliśmy przywrócić tradycję wystawiania Misterium Męki Pańskiej przez Nowicjuszy ze Smardzewic. Przedsięwzięcie okazało się niezwykle pozytywnym doświadczeniem budowania wspólnie czegoś, czym mogliśmy podzielić się z innymi. Siedem występów - oprócz sześciu zaplanowanych, wystąpiliśmy także dodatkowo dla mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Tomaszowie, przyniosło nam wiele satysfakcji i poczucia, że zrobiliśmy razem coś dobrego i potrzebnego dla tych którzy licznie przybywali do Smardzewic. Za to, że mogliśmy to przeżywać, jako wspólnota Nowicjatu dziękujemy Bogu; uśmiechamy się też z wdzięcznością do p. Moniki Zając, która wcieliła się w rolę Maryi.

Marzec - 2014 rok

Rekolekcje parafialne dla dzieci i młodzieży

W dniach 26 – 28 marca odbyły się w naszej parafii rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Smardzewicach. Poprowadził je o. Mariusz Książek z Łodzi-Łagiewnik, posługujący w naszej parafii w minionym roku. Uczniowie mieli w tych dniach zajęcia w szkole, a na dwie godziny przychodzili do kościoła na nauki.
Temat rekolekcji brzmiał „spotkanie”. Najważniejsze spotkanie w tym czasie odbyło się ostatniego dnia podczas Eucharystii.
Drugiego dnia uczniowie gimnazjum usłyszeli świadectwo Piotra Kowalczyka – Tau, który mówił o nawróceniu i doświadczeniu żywego Boga w swoim życiu. Tau spotkał się także z parafianami i gośćmi tego samego dnia wieczorem po Mszy Świętej kiedy to ponownie opowiedział swoje świadectwo.

Luty - 2014 rok

„Piłkarz strzela, Pan Bóg piłkę nosi”

8 lutego 2014r., w Żarnowie, odbyły się XIV Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w halowej piłce nożnej. Naszą parafię reprezentowały trzy drużyny, w następujących kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Reprezentacje Smardzewic walczyły dzielnie do ostatnich sił, z drużynami parafii: Sławno, Tomaszów Mazowiecki (św. Marcina), Petrykozy, Opoczno (Podwyższenia Krzyża Św.). Niestety nie udało się wywalczyć żadnego miejsca na podium. Jedne z najlepszych wyników to: 1:1 w meczu Sławno – Smardzewice (szkoła podstawowa) i 2:0 dla Smardzewic w starciu z reprezentacją parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie (szkoła średnia). Tegoroczne niepowodzenie stało się dla drużyn motywacją do dalszych, efektywniejszych treningów, co, mamy nadzieję, zaowocuje zwycięstwem w przyszłych eliminacjach.

Styczeń - 2014 rok

Msza święta i modlitwa za chorych o. Józefa Witko. 22 styczeń 2014 rok. Część 3

22 stycznia br., w środę o godzinie 17.00 odprawił Mszę świętą o. Józef Witko, franciszkanin podczas której modlił się o uzdrowienie duszy i ciała oraz uwolnienie od wpływu złych duchów. Następnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, prosił Boga, aby przyszedł ze swoją mocą ozdrowieńczą osobom, które tego potrzebowały. Po modlitwie przeszedł z Najświętszym Sakramentem przez cały kościół błogosławiąc nim zebranych. Na zakończenie wkładał swoje ręce o odmawiał indywidualną modlitwę nad osobami, które o to prosiły. Na wspólną modlitwę z o. Józefem przybyli licznie wierni z parafii jak i z innych miejscowości.

Msza święta i modlitwa za chorych o. Józefa Witko. 22 styczeń 2014 rok. Część 2.

22 stycznia br., w środę o godzinie 17.00 odprawił Mszę świętą o. Józef Witko, franciszkanin podczas której modlił się o uzdrowienie duszy i ciała oraz uwolnienie od wpływu złych duchów. Następnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, prosił Boga, aby przyszedł ze swoją mocą ozdrowieńczą osobom, które tego potrzebowały. Po modlitwie przeszedł z Najświętszym Sakramentem przez cały kościół błogosławiąc nim zebranych. Na zakończenie wkładał swoje ręce o odmawiał indywidualną modlitwę nad osobami, które o to prosiły. Na wspólną modlitwę z o. Józefem przybyli licznie wierni z parafii jak i z innych miejscowości.

Msza święta i modlitwa za chorych o. Józefa Witko. 22 styczeń 2014 rok. Część 1.

22 stycznia br., w środę o godzinie 17.00 odprawił Mszę świętą o. Józef Witko, franciszkanin podczas której modlił się o uzdrowienie duszy i ciała oraz uwolnienie od wpływu złych duchów. Następnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, prosił Boga, aby przyszedł ze swoją mocą ozdrowieńczą osobom, które tego potrzebowały. Po modlitwie przeszedł z Najświętszym Sakramentem przez cały kościół błogosławiąc nim zebranych. Na zakończenie wkładał swoje ręce o odmawiał indywidualną modlitwę nad osobami, które o to prosiły. Na wspólną modlitwę z o. Józefem przybyli licznie wierni z parafii jak i z innych miejscowości.

Koncert kolęd i pastorałek

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku, w naszym kościele odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Ludowego Smardzewianie, który powstał w Smardzewicach w 1964 roku oraz Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Mali Smardzewianie, powstałego w 2007 roku. Dostarczyli nam oni niezapomnianych wzruszeń śpiewając piękne polskie kolędy i pastorałki.

Jasełka o Bożym Narodzeniu

W niedzielę 5 stycznia 2014 roku, dzieci klas III, Szkoły Podstawowej w Smardzewicach, wystawiły w kościele Jasełka o Bożym Narodzeniu.
 

2013 rok

Pasterka Msza święta na cmentarzu parafialnym w uroczystość Wszystkich Świętych − 1 Listopad Pielgrzymka Akademicka z Warszawy na Jasną Górę 10 sierpień Odpust Parafialny ku czci św. Anny 26 lipiec Msza święta prymicyjna, nowo wyświęconych kapłanów  17 czerwiec Dekanalny zjazd Kół Żywego Różańca 15 czerwiec Procesja Bożego Ciała 30 maj Rocznica I-szej Komunii świętej 26 maj Pierwsza Komunia Święta  19 maj   Msza święta z okazji uroczystości św. Floriana 5 maj Bierzmowanie młodzieży 3 maj Pielgrzymka z Tomaszowa Mazowieckiego 1 maj Diecezjalne mistrzostwa halowej piłki nożnej ministrantów Msza święta rezurekcyjna 31 marca  Całonocne czuwanie młodzieży, po Mszy św. Wigilii Paschalnej Święte Triduum Paschalne  − Msza święta Wigilii Paschalnej Święte Triduum Paschalne - Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej Wieki Piątek. Adoracja Jezusa w Ciemnicy przez wiernych Święte Truduum Paschalne - Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej Droga Krzyżowa ulicami Smardzewic.