WSPÓLNOTA NOWICJATU

Wychowawcy, Nowicjusze

NOWICJAT

NOWICJAT 2021-2022

o. Michał Brzezicha OFMConv - Magister Nowicjatu

Urodzony: 23 września 1966 r., Ostrów Wielkopolski, woj. wielkopolskie
Śluby wieczyste: 04 października 1993 r.
Święcenia kapłańskie: 13 maja 1995 r.
Imieniny: 29 września

o. Adam Lubiatowski OFMConv - Socjusz Nowicjatu

Urodzony: 4 listopada 1976 r.
Śluby wieczyste: 08 grudnia 1999 r.
Święcenia kapłańskie: 28 maja 2005 r.
Imieniny: 24 grudnia

br. Artur Kupczyński (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Mam 27 lat. Pochodzę z miasta Grodno na Białorusi. Moim hobby jest granie na gitarze i fryzjerstwo. W Nowicjacie rozeznaję moje powołanie do kapłaństwa. Pozdrawiam.

br. Daniel Okołowski (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Mam 29 lat. Pochodzę z miejscowości Stawiski koło Łomży (woj. Podlaskie). Ukończyłem Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej szkole Pedagogicznej w Białymstoku. Interesuję się piłką nożną, sportami walki, motoryzacją. Przyszedłem do Zakonu, aby podążając drogą św. Franciszka z Asyżu wypełnić Wolę Bożą.

br. Fabian Felsman (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Mam 21 lat. Pochodzę z małej miejscowości Klępina (woj. Lubuskie). Jestem z wykształcenia Technikiem żywienia. Przez pewien okres czasu w swojej miejscowości pełniłem funkcję sołtysa. Interesuję się muzyką. Lubię śpiew, podróże, kajakarstwo oraz wędrówki po górach. Przyszedłem na Nowicjat, by rozeznać Wolę Bożą względem mojego życia. Pragnę podążać za Jezusem śladami św. Franciszka.

br. Franko Gečević (Prowincja Chorwacka) - Nowicjusz

Pochwalony Jezus Chrystus i Maryja! Jestem nowicjuszem z Chorwacji (Prowincja św. Hieronima). Skończyłem licencjat polonistyki i języka hiszpańskiego oraz z literatury. Miałem możliwość spędzenia nowicjatu w Asyżu, ale postanowiłem przyjechać do Polski z powodu dziedzictwa św. Maksymiliana Marii Kolbego. Chciałbym także przyczynić się do rozwinięcia przyjaźni między naszymi Prowincjami.

br. Łukasz Preihs (Prowincja Gdańska) - Nowicjusz

Urodziłem się w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Fatimy, która towarzyszyła mi podczas rozeznawania powołania do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Mam 30 lat, pochodzę z Pomorza, z Karwieńskich Błot I. Jestem z zawodu technikiem ekonomistą. Pracowałem jako instruktor Terapii Zajęciowej z osobami niepełnosprawnymi. Ukończyłem także trzy lata Teologii Ogólnej na Uniwersytecie Kard. S. Wyszyńskiego w Warszawie. W Zakonie pragnę całkowicie oddać się w opiekę Matce Bożej i za przykładem świętego Franciszka z Asyżu dojść do świętości, zachowując rady ewangeliczne. Mam nadzieję, że wypełnię Wolę Bożą w swoim życiu.

br. Maciej Sibiński (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Mam 20 lat. Pochodzę ze wsi Szczawin ( okolice Zgierza, woj. Łódzkie). Po 3 latach liceum o profilu turystyczno-językowym zdałem maturę i poszedłem na Postulat. Na Nowicjacie chcę rozeznać czy droga zakonna w Zakonie Braci Mniejszych Konwentualnych jest moją drogą. Bardzo lubię słuchać muzyki i gotować. Interesuję się też sportem, szczególnie lubię przebywać w gronie przyjaciół lub w lesie, w którym się wychowałem.

br. Mateusz Buksiński (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Mam 33 lata. Pochodzę z małego miasta Nisko w woj. Podkarpackim. Pracowałem w Warszawie jako ratownik medyczny i wzrastałem duchowo we Wspólnocie Wojownicy Maryi i Przymierze Miłosierdzia. Zawierzając się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Niepokalanej pragnę rozeznać Wolę Bożą w Zakonie oo. Franciszkanów Konwentualnych. Ave Maria!

br. Rafał Płucieńczak (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Pochodzę z Łodzi. Mam 27 lat. Na Postulacie byłem 3 lata temu. Teraz bardzo się cieszę, że mogę być na Nowicjacie. Interesuję się sportem, szczególnie siatkówką, piłką nożną oraz katolicką duchowością- dziełami świętych i mistyków. Maryja!

br. Stanisław Klimza (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Pokój i dobro! Mam 18 lat, pochodzę z Białorusi z miasteczka Szarkowszczyzna. Jestem najmłodszy z naszej wspólnoty nowicjackiej. Jestem ministrantem od piątego roku życia. Uwielbiam słuchać muzyki. Na Nowicjacie dalej chcę iść za Chrystusem na wzór św. Franciszka z Asyżu.

br. Władysław Molchan (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Mam 23 lata. Pochodzę z Białorusi, z miasta Iwacewiczy. Skończyłem Szkołę Zawodową. Mam zawód leśniczego. Ukończyłem także trzy lata Seminarium Duchownego w Pińsku (Białoruś). W czasie nauki odczułem powołanie do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.