WSPÓLNOTA NOWICJATU

Wychowawcy, Nowicjusze

NOWICJAT

NOWICJAT 2021-2022

o. Michał Brzezicha OFMConv - Magister Nowicjatu

Urodzony: 23 września 1966 r., Ostrów Wielkopolski, woj. wielkopolskie
Śluby wieczyste: 04 października 1993 r.
Święcenia kapłańskie: 13 maja 1995 r.
Imieniny: 29 września

o. Adam Lubiatowski OFMConv - Socjusz Nowicjatu

Urodzony: 4 listopada 1976 r.
Śluby wieczyste: 08 grudnia 1999 r.
Święcenia kapłańskie: 28 maja 2005 r.
Imieniny: 24 grudnia

br. Artur Kupczyński (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Mam 27 lat. Pochodzę z miasta Grodno na Białorusi. Moim hobby jest granie na gitarze i fryzjerstwo. W Nowicjacie rozeznaję moje powołanie do kapłaństwa. Pozdrawiam.

br. Daniel Okołowski (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Mam 29 lat. Pochodzę z miejscowości Stawiski koło Łomży (woj. Podlaskie). Ukończyłem Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej szkole Pedagogicznej w Białymstoku. Interesuję się piłką nożną, sportami walki, motoryzacją. Przyszedłem do Zakonu, aby podążając drogą św. Franciszka z Asyżu wypełnić Wolę Bożą.

br. Franko Gečević (Prowincja Chorwacka) - Nowicjusz

Pochwalony Jezus Chrystus i Maryja! Jestem nowicjuszem z Chorwacji (Prowincja św. Hieronima). Skończyłem licencjat polonistyki i języka hiszpańskiego oraz z literatury. Miałem możliwość spędzenia nowicjatu w Asyżu, ale postanowiłem przyjechać do Polski z powodu dziedzictwa św. Maksymiliana Marii Kolbego. Chciałbym także przyczynić się do rozwinięcia przyjaźni między naszymi Prowincjami.

br. Łukasz Preihs (Prowincja Gdańska) - Nowicjusz

Urodziłem się w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Fatimy, która towarzyszyła mi podczas rozeznawania powołania do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Mam 30 lat, pochodzę z Pomorza, z Karwieńskich Błot I. Jestem z zawodu technikiem ekonomistą. Pracowałem jako instruktor Terapii Zajęciowej z osobami niepełnosprawnymi. Ukończyłem także trzy lata Teologii Ogólnej na Uniwersytecie Kard. S. Wyszyńskiego w Warszawie. W Zakonie pragnę całkowicie oddać się w opiekę Matce Bożej i za przykładem świętego Franciszka z Asyżu dojść do świętości, zachowując rady ewangeliczne. Mam nadzieję, że wypełnię Wolę Bożą w swoim życiu.

br. Maciej Sibiński (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Mam 20 lat. Pochodzę ze wsi Szczawin ( okolice Zgierza, woj. Łódzkie). Po 3 latach liceum o profilu turystyczno-językowym zdałem maturę i poszedłem na Postulat. Na Nowicjacie chcę rozeznać czy droga zakonna w Zakonie Braci Mniejszych Konwentualnych jest moją drogą. Bardzo lubię słuchać muzyki i gotować. Interesuję się też sportem, szczególnie lubię przebywać w gronie przyjaciół lub w lesie, w którym się wychowałem.

br. Mateusz Buksiński (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Mam 33 lata. Pochodzę z małego miasta Nisko w woj. Podkarpackim. Pracowałem w Warszawie jako ratownik medyczny i wzrastałem duchowo we Wspólnocie Wojownicy Maryi i Przymierze Miłosierdzia. Zawierzając się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Niepokalanej pragnę rozeznać Wolę Bożą w Zakonie oo. Franciszkanów Konwentualnych. Ave Maria!

br. Rafał Płucieńczak (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Pochodzę z Łodzi. Mam 27 lat. Na Postulacie byłem 3 lata temu. Teraz bardzo się cieszę, że mogę być na Nowicjacie. Interesuję się sportem, szczególnie siatkówką, piłką nożną oraz katolicką duchowością- dziełami świętych i mistyków. Maryja!

br. Stanisław Klimza (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Pokój i dobro! Mam 18 lat, pochodzę z Białorusi z miasteczka Szarkowszczyzna. Jestem najmłodszy z naszej wspólnoty nowicjackiej. Jestem ministrantem od piątego roku życia. Uwielbiam słuchać muzyki. Na Nowicjacie dalej chcę iść za Chrystusem na wzór św. Franciszka z Asyżu.

br. Władysław Molchan (Prowincja Warszawska) - Nowicjusz

Mam 23 lata. Pochodzę z Białorusi, z miasta Iwacewiczy. Skończyłem Szkołę Zawodową. Mam zawód leśniczego. Ukończyłem także trzy lata Seminarium Duchownego w Pińsku (Białoruś). W czasie nauki odczułem powołanie do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.